Flota
Linia lotnicza posiada: Boeing 767-300 ER (3), Boeing 737-400 (3), Boeingi 787 - Dreamliner (2), Embraer 170 (10), Embraer 175 (14), Embraer 195 (5).
Historia
Największe towarzystwo lotnicze w Polsce powstało 1 stycznia 1929. Na rozkaz polskiego ministerstwa lotnictwa wszystkie prywatne linie lotnicze zostały połączone w jedną państwową linię lotniczą. Pierwszymi międzynarodowymi kierunkami były Bukareszt, Helsinki, Ateny i Bejrut. Inauguracja pierwszego połączenia lotniczego Warszawy ze światem odbyła sie w 1920 roku.
Podczas II wojny światowej działalność LOT-u została zawieszona, a cała infrastruktura wraz z hangarami i budynkami lotniska została zbombardowana. Jednak już krótko po ukończeniu wojny wznowiono działalność i 1 kwietnia 1945 odbył się pierwszy lot krajowy, a 11 maja 1945 pierwszy lot międzynarodowy. W maju 1946 roku odbył się lot do Berlina.
Z powodu uzależnienia Polski od Związku Radzieckiego, rozbudowa floty do późnych lat 80. XX wieku opierała się właśnie o samoloty radzieckiej produkcji.
Po upadku żelaznej kurtyny LOT jako pierwsza wschodnioeuropejska linia lotnicza wprowadziła do użytku zbudowane na zachodzie samoloty Boeing. W listopadzie 1992 LOT stał się spółką akcyjną, jednak dopiero w 1999 roku pierwsze pakiety akcji zostały kupione przez inne przedsiębiorstwa.
26 października 2003 LOT dołączył do sojuszu lotniczego Star Alliance stając się jego 14 członkiem.
Sieć lotnicza
Dzisiaj LOT lata do wszystkich ważniejszych lotnisk w Europie. Rynek krajowy obsługiwany jest przez jednostkę zależną EuroLot, a Warszawa posiada loty długodystansowe do Kanady (Toronto - Lester B. Pearson) oraz do Stanów Zjednoczonych (Chicago - O'Hare, Nowy Jork - John F. Kennedy i Newark Liberty, NJ).
Poprzez członkostwo w sojuszu Star Alliance LOT może w tak zwanej procedurze Code-share docierać do blisko wszystkich lotnisk na świecie.
Od stycznia 2003 roku LOT jest członkiem największego w Europie programu lojalnościowego Miles & More.