Loty Warszawa - Rzym

Przydatne informacje o locie Warszawa - Rzym

Lot Warszawa - Rzym

Trasa lotnicza Warszawa - Rzym (WAW - ROM) jest jedną z najczęściej realizowanych w siatce połączeń międzynarodowych. Stolica Włoch będąc siedzibą najważniejszych instytucji państwowych, politycznych, finansowych i gospodarczych kraju jest celem nie tylko podróży służbowych lecz przede wszystkim wycieczek. Niepowtarzalne tło historyczne oraz zabytki starożytności i średniowiecza czynią Rzym światowym ośrodkiem turystycznym. Częścią miasta jest Watykan będący siedzibą papieży. Najmniejsze powierzchniowo państwo świata i „Stolica Apostolska” jest miejscem spoczywania papieża Jana Pawła II, a przez to szczególnie doniosłym i ważnym dla katolików - w tym wielu Polaków - celem pielgrzymek.

Lotniska w Rzymie

Decydując się na lot do stolicy Włoch warto zwrócić uwagę na to, które lotnisko jest celem danego lotu. Rzym to jedno z największych i najczęściej odwiedzanych przez turystów miast Europy. Znajdują się tutaj dwa porty lotnicze: Rzym Fiumicino (FCO) i Rzym Ciampino (CIA). Pierwszy z nich obsługuje znaczną część lotów. Położony jest około 30 km od centrum miasta, do którego łatwo dojechać można zarówno taksówką, autobusem jak i koleją. Drugi port lotniczy Rzym - Ciampino im. “Giovan Battista Pastine” obsługuje głównie połączenia „low cost” oraz połączenia czarterowe. Położony jest około 15 km od centrum miasta, niedaleko obwodnicy miejskiej i przez to bardzo dobrze skomunikowany z regularnie kursującymi na lotnisko autobusami.

Tanie loty z Warszawy do Rzymu

Bezpośrednio na lotnisko Rzym - Fiumicino polecimy z warszawskiego Okęcia liniami Alitalia. Bezpośrednie przeloty do tego portu zapewniają ponadto - z Warszawy Modlin (WMI) - tanie linie lotnicze Wizzair. Tanie bilety z portu lotniczego Warszawa Modlin do Rzymu - Ciampino oferuje również irlandzki Ryanair. Wielu przewoźników oferuje przeloty między stolicą Polski i Włoch z tzw. międzylądowaniem. Celem znalezienia najkorzystniejszej opcji podróży warto porównać ceny i dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem.