Loty Warszawa - Katowice

Przydatne informacje o locie Warszawa - Katowice

Lot Warszawa - Katowice

Pomimo stosunkowo niewielkiej odległości między Warszawą (WAW) a Katowicami (KTW) - 260 km, ta trasa lotnicza jest jedną z najpopularniejszych w Polsce. Katowice, wraz z innymi miastami Górnego Śląska, tworzą aglomerację miejską, zamieszkaną przez około 3,5 miliona ludzi. Jako centrum jednego z najprężniejszych regionów gospodarczych Polski, Katowice są głównie celem podróży biznesowych.

Lot Warszawa - Katowice trwa niecałą godzinę, jazda autobusem natomiast około sześciu godzin. Na podróż pociągiem przeznaczyć trzeba z kolei blisko trzy godziny. W ciągu dnia oferowanych jest z reguły kilka lotów bezpośrednich. Trasa ze stolicy Polski do Katowic obsługiwana jest przez Polskie Linie lotnicze LOT.

Port lotniczy Katowice-Pyrzowice

- to lotnisko międzynarodowe, położone w odległości około 40 km od miasta i dobrze z nim skomunikowane liniami autobusowymi. Przy lotnisku znajduje się także postój taksówek i wypożyczalnia samochodów. Transport do centrum miasta zajmuje około pół godziny i mimo iż lotnisko nie jest położone w obrębie granic miasta, dotarcie do niego nie powinno stanowić problemów.

Tanie loty Warszawa - Katowice

Tanie bilety lotnicze można nabyć nawet jeszcze tydzień przed terminem odlotu, ale korzystniej jest to zrobić z większym, na przykład miesięcznym wyprzedzeniem. Cena biletów stanowi wtedy zaledwie małą cześć opłaty regularnej.

Informacje dotyczące lotu: Warszawa - Katowice

Lot tam i z powrotem od 32,23 zł
Czas lotu min.. 00:50
Czas lotu powrotnego min.. 00:50/ max.. 01:00
Odległość 230 km
Loty tygodniowo 32
Lotnisko odlotu Warszawa - Okęcie im. Fryderyka Chopina (WAW)
Lotnisko przylotu Katowice - Pyrzowice (KTW)
Państwo docelowe Polska