Loty Warszawa - Gdańsk

Przydatne informacje o locie Warszawa - Gdańsk

Lot Warszawa-Gdańsk

Połączenia lotnicze z Warszawy do Gdańska (WAW-GDN) są jednymi z najbardziej popularnych oraz najczęściej realizowanych w siatce połączeń krajowych. Gdańsk wraz z Gdynią i Sopotem (to właśnie tutaj najczęściej przyjeżdżają turyści z Warszawy) tworzy obszar metropolitalny, znany jako Trójmiasto. Stanowi ono centrum gospodarcze, kulturalne i naukowe północnej części Polski. Ponadto aglomeracja gdańska stanowi ważny węzeł komunikacyjny kraju, zamieszkiwany przez ponad milion osób.

Port Lotniczy Gdańsk-Rębiechowo

Gdańskie lotnisko im. Lecha Wałęsy jest bardzo ważnym węzłem komunikacji lotniczej w Polsce. Jego dogodne położenie (przybliżone odległości od centrów miejskich: 10 km od Gdańska, 10 km od Sopotu i 23 km od Gdyni) sprawia, iż dojazd do miast nie jest czasochłonny. Z łatwością dojedziemy do celu zarówno samochodem, autobusem jak i taksówką.

Tanie loty z Warszawy do Gdańska

Połączenia lotnicze z Warszawy do stolicy województwa pomorskiego obsługują Polskie Linie Lotnicze LOT (PLL LOT). Codziennie oferowane są liczne loty bezpośrednie. Dogodne pod względem czasowym jak i cenowym połączenia stanowią bogatą ofertę lotów, będącą z kolei kuszącą alternatywą dla innych środków transportu. Lot na trasie Warszawa-Gdańsk trwa zaledwie 50 minut. Pokonanie trasy samochodowej o długości około 360 km zajmuje z kolei średnio 5 godzin, a podróż pociągiem około 6 godzin.

Informacje dotyczące lotu: Warszawa - Gdańsk

najtańszy lot powrotny z 134,00 zł
Czas lotu min.. 00:55 / max.. 01:00
Czas lotu powrotnego min.. 00:55/ max.. 01:05
Odległość 297 km
Loty tygodniowo 46
Lotnisko odlotu Warszawa - Okęcie im. Fryderyka Chopina (WAW)
Lotnisko przylotu Gdańsk - Rębiechowo im. Lecha Wałęsy (GDN)
Państwo docelowe Polska