Loty Warszawa - Budapeszt

Przydatne informacje o locie Warszawa - Budapeszt

Lot Warszawa – Budapeszt

Trasa lotnicza Warszawa - Budapeszt (WAW-BUD) jest głównie trasą turystyczną. Jest ona bardzo lubiana wśród Polaków. Stolica i największe miasto Węgier położone jest nad Dunajem i uważane za jedną z najpiękniej położonych stolic świata. Wyjątkowy klimat miasta i bardzo wiele zabytków przyciąga corocznie liczne grupy turystów. Miasto stanowi ośrodek administracyjny, gospodarczy oraz finansowy kraju. Budapeszt jest ponadto centrum kulturalnym i naukowym Węgier. Znajduje się tutaj ponad 800 zabytków architektury, w tym wiele muzeów oraz teatrów, galerie i opera. Działa tu wiele znanych w całej Europie bibliotek naukowych i instytutów badawczych oraz znane uczelnie i uniwersytety. Miasto znane jest ponadto jako miejscowość uzdrowiskowa. Słynie ono z łaźni leczniczych oraz źródeł termalnych i mineralnych. Bogata oferta połączeń lotniczych pozwala znaleźć się tutaj w zaledwie godzinę i 15 minut.

Port lotniczy Budapeszt

Międzynarodowe lotnisko Budapeszt Liszt Ferenc to największy port lotniczy Węgier. Położone jest ono około 16 km na południowy wschód od centrum miasta. Dojazd do centrum Budapesztu samochodem czy taksówką zajmuje średnio 40 minut. Do dyspozycji podróżnych są także autobusy kursujące regularnie między lotniskiem a centrum miasta. Firma Hungarian State Railways oferuje ponadto regularne połączenia pociągiem. Czas przejazdu z zachodniego dworca kolejowego wynosi około 30 minut.

Tanie loty Warszawa - Bukareszt

Bezpośrednie przeloty ze stolicy Polski do stolicy Węgier możliwe są między innymi dzięki Polskim Liniom Lotniczym LOT. Czas przelotu wynosi mniej więcej 1 godzinę 15 minut, co pozwala skrócić czas ewentualnej podróży samochodem o prawie 7 godzin. Duże zainteresowanie tą trasą lotu stanowi o sporej konkurencji, która z kolei wpływa na ceny i dostępność przelotów na tym odcinku. Wielu przewoźników oferuje bowiem loty z tzw. międzylądowaniem. Są one z reguły bardziej czasochłonne, jednak stanowić mogą nierzadko korzystne opcje cenowe. Decydując się na rezerwację lotu warto zaplanować podróż z wyprzedzeniem i skorzystać z porównywarki cen.

Informacje dotyczące lotu: Warszawa - Budapeszt

najtańszy lot powrotny z 146,00 zł
Lot tam i z powrotem od 617,00 zł
Czas lotu min.. 01:10 / max.. 01:25
Czas lotu powrotnego min.. 01:10/ max.. 01:20
Odległość 541 km
Loty tygodniowo 42
Lotnisko odlotu Warszawa - Okęcie im. Fryderyka Chopina (WAW)
Lotnisko przylotu Budapeszt Liszt Ferenc (BUD)
Państwo docelowe Węgry
Miejsca docelowe lotów w podobnej cenie