Loty Katowice - Warszawa

Przydatne informacje o locie Katowice - Warszawa

Lot z Katowic do Warszawy

Połączenia lotnicze na trasie Katowice (KTW) - Warszawa (WAW) stanowią jedne z najbardziej popularnych w siatce połączeń krajowych. Stolica Polski zamieszkana przez blisko 2 miliony ludzi stanowi centrum polityczne i gospodarcze kraju, będąc tym samym głównie celem podróży biznesowych. Równocześnie jest to miasto posiadające tak wielki dorobek historyczny i kulturalny, iż przyciąga liczne grono turystów stanowiąc kuszącą opcję wypadu weekendowego czy wycieczki.

Port Lotniczy Warszawa - Okęcie

Na atrakcyjność połączeń lotniczych między Katowicami a Warszawą wpływ ma również oddalenie stołecznego lotniska od centrum miasta o zaledwie 10 km. Do centrum dojechać można nie tylko samochodem czy taksówką ale i bez problemów dowiozą nas tam regularnie kursujące autobusy komunikacji miejskiej czy też kolej, obsługiwana obecnie przez Szybką Kolej Miejską i Koleje Mazowieckie.

Czas lotu KTW - WAW

Katowice z Warszawą dzieli wprawdzie odległość zaledwie 260 km, jednak podróż samolotem stanowi najszybszą opcję przedostania się do stolicy Polski. Przelot na trasie Warszawa - Katowice trwa niecałą godzinę, samochodem bądź autobusem podróżować będziemy około 6 godzin, a na pokonanie tej trasy pociągiem przeznaczyć trzeba blisko trzy godziny.

Bezpośrednie loty krajowe z Katowic do Warszawy obsługują Polskie Linie Lotnicze LOT. Dziennie oferowanych jest kilka połączeń w porze zarówno porannej, popołudniowej jak i wieczornej.

Informacje dotyczące lotu: Katowice - Warszawa

najtańszy lot powrotny z 66,27 zł
Lot tam i z powrotem od 5.325,99 zł
Czas lotu min.. 00:50 / max.. 01:00
Czas lotu powrotnego min.. 00:50
Odległość 230 km
Loty tygodniowo 31
Lotnisko odlotu Katowice - Pyrzowice (KTW)
Lotnisko przylotu Warszawa - Okęcie im. Fryderyka Chopina (WAW)
Państwo docelowe Polska
Alternatywne trasy do Polska
Alternatywne loty do Warszawa
Miejsca docelowe lotów w podobnej cenie