Loty Kraków - Warszawa

Przydatne informacje o locie Kraków - Warszawa

Lot Kraków - Warszawa

Połączenia lotnicze między Krakowem (KRK) a Warszawą (WAW) stanowią jedne z najpopularniejszych w siatce połączeń krajowych. Jako stolica Polski, ośrodek polityczny i gospodarczy na skalę europejską, Warszawa jest głównie celem podróży biznesowych. Zamieszkana przez blisko 2 miliony ludzi stanowi ona ponadto ośrodek naukowy i kulturalny kraju. Wypad na weekend czy wycieczka do stolicy są więc równie częstym powodem podróży.

Dojazd z lotniska

Na atrakcyjność połączeń lotniczych wpływa ponadto położenie warszawskiego lotniska około 10 km od centrum miasta. Szybko i bezpośrednio do centrum dojechać można więc nie tylko samochodem ale i autobusem komunikacji miejskiej, taksówką czy koleją, obsługiwaną obecnie przez Szybką Kolej Miejską i Koleje Mazowieckie.

Czas lotu z Krakowa do Warszawy

Pokonanie trasy o długości około 295 km samochodem zajmuje średnio 5 godzin, a na podróż pociągiem przeznaczyć trzeba od 3 (PKP Intercity) do 5 godzin. Przelot zajmuje niecałą godzinę. Pokonanie trasy samolotem umożliwiają Polskie Linie Lotnicze LOT (PLL LOT). Bezpośrednie połączenia realizowane są kilkakrotnie w ciągu dnia, a ceny biletów lotniczych ze względu na bogatą ofertę operatora są również konkurencyjne.