Loty Warszawa - Londyn

Przydatne informacje o locie Warszawa - Londyn

Lot Warszawa-Londyn

Loty Warszawa-Londyn (WAW-LON) są jednymi z najpopularniejszych połączeń lotniczych w Polsce. Londyn jest jednym z głównych ośrodków biznesowych w Europie. W ciągu ostatnich paru lat stał się jednak bardzo ważnym celem lotniczym głównie z powodu emigracji. Wyjazd do pracy, wypad na weekend czy np. podróż służbowa- wiele linii lotniczych zapewnia loty na trasie Warszawa-Londyn, a wysoka konkurencja i bogata oferta pozwala znaleźć połączenia w korzystnych cenach bez względu na cel podróży.

Lotniska w Londynie

Londyn jako jedno z największych miast Europy posiada kilka lotnisk. Miasto obsługiwane jest mianowicie przez 5 dużych portów lotniczych: London City Airport (LCY), Gatwick (LGW), Heathrow (LHR), Luton (LTN) oraz Stansted (STN). Lotniska Heathrow i Gatwick oddalone są około 30 km od centrum Londynu i bardzo dobrze z nim skomunikowane. Zarówno metrem, pociągiem jak i autobusem bez problemu dojedziemy do centrum miasta. Porty lotnicze Luton i Stansted położone są około 50 km od centrum. Mimo to cieszą się one wielką popularnością wśród Polaków, głównie po ekspansji tanich linii lotniczych. Stąd mamy możliwość dostania się do centrum zarówno pociągiem jak i autobusem. Londyn City Airport jako najmniejsze i położone najbardziej centralnie pełni rolę lotniska biznesowego.

Decydując się na rezerwację biletów lotniczych warto więc wziąć pod uwagę nie tylko ceny biletów ale i najkorzystniejsze dla nas położenie lotniska.

Tanie loty Warszawa-Londyn

W zależności od tego czy zdecydujemy się na wylot z lotniska Warszawa Modlin (WMI) czy Warszawa Okęcie (WAW), mamy do wyboru bogatą ofertę lotów obsługiwanych przez różne linie lotnicze. Bezpośrednio polecimy do brytyjskiej stolicy między innymi Polskimi Liniami Lotniczymi LOT oraz British Airways. Obie linie obsługują trasy Warszawa- Londyn Heathrow (WAW-LHR). Tanie latanie na trasie Warszawa-Londyn oferują nam głównie linie Wizzair i Ryanair. Ze względu na ogromną popularność trasy Warszawa-Londyn istnieje również bardzo wiele możliwości zarezerwowania lotu z przesiadką, często w atrakcyjniejszych cenach. Bez względu na to, jakie linie lotnicze wybierzemy, tanie bilety najlepiej zarezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Czas lotu Warszawa-Londyn

Bezpośrednie loty z Warszawy do Londynu trwają średnio 2 godziny 30 minut. W porównaniu z jazdą samochodem wymagającą pokonania 1650 km pozwala to skrócić czas podróży o średnio 16 godzin, a ponadto zaoszczędzić wiele nerwów i problemów z obowiązującym na terenie Wielkiej Brytanii ruchem lewostronnym.

Informacje dotyczące lotu: Warszawa - Londyn

najtańszy lot powrotny z 137,00 zł
Lot tam i z powrotem od 375,00 zł
Czas lotu min.. 02:20 / max.. 03:00
Czas lotu powrotnego min.. 02:15/ max.. 02:40
Odległość 1451 km
Loty tygodniowo 82
Lotnisko odlotu Warszawa - Okęcie im. Fryderyka Chopina (WAW)
Lotnisko przylotu Londyn, wszystkie lotniska (LCY, LGW, LHR, LTN, STN, SEN) (LON)
Państwo docelowe Wielka Brytania