Loty Rzeszów - Londyn

Przydatne informacje o locie Rzeszów - Londyn

Lot z Rzeszowa do Londynu

Jedną z najbardziej popularnych i najczęściej uczęszczanych tras lotniczych wśród Polaków jest trasa Rzeszów - Londyn (RZE - LON). Brytyjska stolica nosi miano jednego z głównych ośrodków biznesowych w Europie. W ciągu ostatnich paru lat stała się ona bardzo ważnym celem lotniczym głównie z powodu lawinowej emigracji rodaków. Miasto zamieszkuje bowiem najliczniejsza w całej Anglii grupa polskiego pochodzenia mniejszości narodowej. Wielokulturowość, liczne zabytki i niepowtarzalny klimat miasta sprawia, iż Londyn corocznie odwiedzany jest przez całe rzesze turystów, w tym również Polaków. Bez względu na cel podróży - czy to wyjazd do pracy, wypad na weekend czy np. podróż służbowa - wiele linii lotniczych zapewnia tanie przeloty do brytyjskiej metropolii.

Lotniska w Londynie

Londyn obsługiwany jest przez 5 dużych portów lotniczych: London City Airport (LCY), Gatwick (LGW), Heathrow (LHR), Luton (LTN) oraz Stansted (STN). Lotniska Heathrow i Gatwick oddalone są około 30 km od centrum Londynu i bardzo dobrze z nim skomunikowane. Do centrum miasta bez problemu dojedziemy zarówno metrem, pociągiem jak i autobusem. Porty lotnicze Luton i Stansted położone są około 50 km od centrum. Mimo większej odległości od centrum cieszą się one wielką popularnością wśród Polaków, głównie po ekspansji tanich linii lotniczych. Do miasta dojedziemy stąd zarówno pociągiem jak i autobusem. Londyn City Airport jako najmniejsze i położone najbardziej centralnie pełni rolę lotniska biznesowego.

Decydując się na rezerwację biletów lotniczych warto wziąć pod uwagę nie tylko ceny biletów ale i najkorzystniejsze dla nas położenie lotniska.

Tanie loty z Rzeszowa do Londynu

Niskokosztowe połączenia lotnicze z Rzeszowa do Londynu oferują między innymi tanie linie Ryanair. Przewoźnik ten obsługuje trasę Rzeszów-Londyn Luton (RZE - LTN) oraz Rzeszów-Londyn Stansted (RZE - STN). Tanie latanie między europejskimi stolicami oferują także inni przewoźnicy jak np. Deutsche Lufthansa. Są to jednak z reguły połączenia z tzw. międzylądowaniem, a więc bardziej czasochłonne. Warto jednak zapoznać się z taką ofertą przelotów, ponieważ mogą one okazać się atrakcyjniejsze cenowo. Bez względu na to, jakie linie lotnicze wybierzemy, tanie bilety najlepiej zarezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Czas podróży Rzeszów - Londyn

Bezpośrednie przeloty z Rzeszowa do Londynu trwają średnio 2 godziny 45 minut. W porównaniu do ewentualnej podróży samochodem wymagającej pokonania około 1800 km, pozwala lot skrócić czas podróży o średnio 15 godzin, a ponadto zaoszczędzić wiele nerwów i problemów z obowiązującym na terenie Wielkiej Brytanii ruchem lewostronnym.

Informacje dotyczące lotu: Rzeszów - Londyn

Lot tam i z powrotem od 129,39 zł
Odległość 1562 km
Lotnisko odlotu Rzeszów-Jasionka (RZE)
Lotnisko przylotu Londyn, wszystkie lotniska (LCY, LGW, LHR, LTN, STN, SEN) (LON)
Państwo docelowe Wielka Brytania
Alternatywne trasy do Wielka Brytania
Miejsca docelowe lotów w podobnej cenie