Loty Warszawa - Alicante

Nasze najtańsze oferty lotów z Warszawa do Alicante

Tutaj możesz porównać tanie loty z Warszawa (WAW) do Alicante (ALC) w jedną lub w obie strony. W ciągu ostatnich kilku dni na idealo wyszukiwano i znaleziono następujące oferty. Możesz też rozpocząć własne wyszukiwanie lotów do Alicante. Ceny i dostępność mogą zmienić się w każdej chwili.

Przydatne informacje o locie Warszawa - Alicante

Warszawa-Alicante

Loty na trasie Warszawa-Alicante (WAW-ALC) są bardzo lubiane wśród Polaków. Alicante to raj zarówno dla plażowiczów jak i dla aktywnych podróżników. Miasto położone jest nad Morzem Śródziemnym, w południowo-wschodniej części Hiszpanii, na piaszczystym wybrzeżu Costa Blanca. Charakterystyczny symbol Alicante to twierdza Castillo de Santa Barbara położona na szczycie wzniesienia Monte Benacantil. Alicante znane jest głównie z wielu ciekawych miejsc wartych zwiedzenia, wyjątkowych muzeów, cudownych parków oraz przede wszystkim z rozległych i białych plaż. Plaża San Juan uznawana jest powszechnie za jedną z najpiękniejszych w całej Hiszpanii. Miasto oferuje ponadto bogate życie noce i całą masę rozrywek. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że trasa Warszawa-Alicante jest wyjątkowo chętnie uczęszczana przez turystów.

Lotnisko Alicante

Port lotniczy Alicante położony jest około 11 km na południe od centrum miasta. To międzynarodowe lotnisko stanowi siódme co do wielkości lotnisko w Hiszpanii. Dojazd tutaj nie powinien stanowić żadnego problemu. Samochodem do portu lotniczego dojechać można autostradą A7 lub drogą ekspresową. Ponadto dobrze rozwinięta sieć komunikacji miejskiej pozwala pasażerom na sprawny i mało skomplikowany dojazd do miasta. Do dyspozycji podróżnych są nie tylko taksówki ale i autobusy (linia Alicante-Lotnisko, linia Benidorm-Lotnisko, linia Murcia-Lotnisko).

Lot Warszawa-Alicante

Przeloty na trasie Warszawy do Alicante oferuje wiele linii lotniczych. Połączenia z przesiadkami możliwe są np. dzięki SAS Scandinavian Airlines, Airberlin czy KLM. Bogata oferta połączeń lotniczych stanowi o dużej konkurencji, dzięki której znalezienie tanich biletów lotniczych nie powinno stanowić problemu. Planując wylot z Warszawy do Alicante warto skorzystać z pomocy porównywarki cen lotów idealo oraz dokonać rezerwacji biletów lotniczych z wyprzedzeniem.

Informacje dotyczące lotu: Warszawa - Alicante

Lot tam i z powrotem od 121,75 zł
Odległość 2272 km
Lotnisko odlotu Port lotniczy Warszawa - Okęcie im. Fryderyka Chopina (WAW)
Lotnisko przylotu Port lotniczy Alicante (ALC)
Państwo docelowe Loty - Hiszpania
Alternatywne trasy do Hiszpania
Alternatywne loty do Alicante