Loty Poznań - Londyn

Przydatne informacje o locie Poznań - Londyn

Lot z Poznania do Londynu

Trasa Poznań - Londyn (POZ - LON) jest jedną z najpopularniejszych i najczęściej uczęszczanych w siatce połączeń międzynarodowych. Londyn stanowi jeden z głównych ośrodków biznesowych w Europie. W ciągu ostatnich paru lat stał się jednak bardzo ważnym celem lotniczym głównie z powodu emigracji. Bez względu na cel podróży- czy to wyjazd do pracy, wypad na weekend czy np. podróż służbowa- wiele linii lotniczych zapewnia przeloty do brytyjskiej metropolii, a wysoka konkurencja i bogata oferta pozwala znaleźć połączenia w korzystnych cenach.

Lotniska w Londynie

Londyn jako jedno z największych miast Europy posiada kilka lotnisk. Miasto obsługiwane jest mianowicie przez 5 dużych portów lotniczych: London City Airport (LCY), Gatwick (LGW), Heathrow (LHR), Luton (LTN) oraz Stansted (STN). Lotniska Heathrow i Gatwick oddalone są około 30 km od centrum Londynu i bardzo dobrze z nim skomunikowane. Zarówno metrem, pociągiem jak i autobusem bez problemu dojedziemy do centrum miasta. Porty lotnicze Luton i Stansted położone są około 50 km od centrum. Mimo to cieszą się one wielką popularnością wśród Polaków, głównie po ekspansji tanich linii lotniczych. Stąd mamy możliwość dostania się do centrum zarówno pociągiem jak i autobusem. Londyn City Airport jako najmniejsze i położone najbardziej centralnie pełni rolę lotniska biznesowego.

Decydując się na rezerwację biletów lotniczych warto więc wziąć pod uwagę nie tylko ceny biletów ale i najkorzystniejsze dla nas położenie lotniska.

Tanie loty Poznań - Londyn

Bezpośrednie przeloty z Poznania do brytyjskiej stolicy oferują głównie tanie linie lotnicze Wizzair i Ryanair. Obaj przewoźnicy obsługują trasę Poznań - Londyn Luton oraz Poznań - Londyn Stansted. Czas przelotu wynosi średnio 2 godziny, co w porównaniu z ewentualną jazdą samochodem pozwala skrócić czas podróży średnio o 15 godzin oraz zaoszczędzić sporo nerwów i problemów z obowiązującym na terenie Wielkiej Brytanii ruchem lewostronnym. Rezerwacja tanich biletów lotniczych nie powinna stanowić żadnego problemu. W związku z dużą popularnością trasy Poznań- Londyn istnieje również wiele możliwości zarezerwowania lotu z przesiadką. Planując wylot warto skorzystać z porównywarki cen.

Informacje dotyczące lotu: Poznań - Londyn

Lot tam i z powrotem od 70,34 zł
Czas lotu min.. 02:15
Czas lotu powrotnego min.. 01:55/ max.. 02:00
Odległość 1167 km
Loty tygodniowo 10
Lotnisko odlotu Poznań - Ławica im. Henryka Wieniawskiego (POZ)
Lotnisko przylotu Londyn, wszystkie lotniska (LCY, LGW, LHR, LTN, STN, SEN) (LON)
Państwo docelowe Wielka Brytania
Alternatywne trasy do Wielka Brytania
Alternatywne loty do Londyn
Miejsca docelowe lotów w podobnej cenie