Loty Katowice - Londyn

Przydatne informacje o locie Katowice - Londyn

Lot z Katowic do Londynu

Trasa Katowice (KTW) - Londyn (LON) jest jedną z najpopularniejszych w siatce połączeń międzynarodowych. Stolica Wielkiej Brytanii, będąc jednym z głównych europejskich ośrodków biznesowych i gospodarczych, stała się w ostatnich latach podstawowym celem migracji zarobkowej Polaków. Dzięki połączeniom lotniczym możemy znaleźć się w sercu brytyjskiej metropolii w ciągu zaledwie 2 godzin i 30 minut. Biorąc pod uwagę, iż na pokonanie odległości prawie 1600 km samochodem poświęcić trzeba w przybliżeniu 16 godzin, stanowi lot samolotem niewątpliwą oszczędność czasu.

Lotniska w Londynie

Londyn - stolica brytyjskiej metropolii i jedno z największych miast Europy- posiada 5 dużych portów lotniczych: London City Airport (LCY), Gatwick (LGW), Heathrow (LHR), Luton (LTN) oraz Stansted (STN). Lotniska Gatwick i Heathrow znajdują się około 30 km od centrum miasta i są z nim bardzo dobrze skomunikowane. Lotniska Luton i Stansted oddalone są natomiast około 50 km od miasta, jednak ze względu na atrakcyjne oferty tanich linii lotniczych to właśnie one cieszą się największą popularnością wśród Polaków. Najmniejszy Londyn City Airport pełni rolę lotniska biznesowego.

Decydując się na rezerwację biletów lotniczych warto zwrócić uwagę nie tylko na promocyjne ceny biletów ale i na położenie danego lotniska. Możliwe bowiem, iż korzystniejsza zarówno cenowo jak i czasowo będzie dla nas podróż np. droższymi liniami ale na bliżej centrum położone londyńskie lotnisko.

Tanie loty z Katowic do Londynu

Połączenia lotnicze między Katowicami a Londynem obsługują tanie linie lotnicze Wizzair i Ryanair, oferując również promocyjne ceny biletów lotniczych. Samolotami linii Wizzair polecimy bezpośrednio na lotnisko Londyn Luton. Z kolei bezpośrednio na lotnisko Londyn-Stansted polecimy z Katowic tanimi liniami Ryanair. Ze względu na dużą popularność połączenia Katowice - Londyn istnieje ponadto możliwość zarezerwowania lotu z przesiadką, co jednak nie jest jednoznaczne z niższą ceną biletów. Chcąc nabyć tanie bilety warto pamiętać jednak o tym, iż bez względu na wybór linii lotniczych najlepiej dokonać rezerwacji z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Informacje dotyczące lotu Katowice - Londyn
Korzystne loty bezpośrednie
Dane Lotu Katowice - Londyn
  • Czas lotu: min.. 02:30 / max.. 02:30
  • Odległość: 1350 km
  • Loty tygodniowo: 20
  • Czas lotu powrotnego: min.. 02:05 / max.. 02:15