Warszawa-Liverpool

Loty Warszawa-Londyn (WAW-LPL) cieszą się bardzo dużą popularnością wśród Polaków. Liverpool stanowi bowiem, zaraz po Londynie, jedno z najczęściej i najchętniej odwiedzanych miast w Wielkiej Brytanii. Wielokulturowość, różnorodność oraz wielość zabytków sprawiają, że Liverpool corocznie odwiedzany jest jest przez całe rzesze turystów. Jest również drugim po Londynie ośrodkiem portowym, przemysłowym, kulturalnym i naukowym Anglii. Miasto słynie ponadto z klubów piłkarskich oraz kojarzone jest z legendarną grupą The Beatles. Liverpool na przestrzeni kilu minionych lat stał się jednym z głównych celów lotniczych Polaków, głównie ze względu na dość liczną emigrację rodaków do Anglii. Bez względu jednak na cel podróży, czy to wyjazd do pracy, wypad na weekend czy np. podróż służbowa- tanie linie lotnicze zapewniają połączenia na trasie Warszawa-Liverpool.

...

Liverpool lotnisko

Międzynarodowy port lotniczy Liverpool-John Lennon (LPL) położony jest około 12 kilometrów na południowy wschód od centrum miasta, w dzielnicy Speke. W ciągu ostatnich lat był to jeden z najlepiej rozwijających się portów lotniczych w Europie. Dojazd do lotniska jest bardzo dobrze oznakowany, w związku z czym dojazd samochodem nie będzie sprawiał żadnych problemów. Do dyspozycji podróżnych są ponadto liczne taksówki. Dojazd do centrum miasta trwa średnio 20 minut. Pasażerowie skorzystać mogą także z usług transportu publicznego. Co pół godziny z lotniska kursuje autobus Airlink 500 oraz inne linie autobusowe dowożące podróżnych do centrum miasta. W niedalekiej odległości od lotniska znajduje się także stacja kolejowa Liverpool South Parkway, do której dojedziemy autobusem.

...

Warszawa-Liverpool tanie loty

Połączenia lotnicze na trasie Warszawa-Liverpool obsługują głównie tanie linie lotnicze Wizzair. Przewoźnik ten oferuje na tym odcinku tanie loty bezpośrednie. Do dyspozycji pasażerów jest ponadto bogata oferta innych przewoźników, oferujących na trasie Warszawa-Liverpool połączenia z tzw. międzylądowaniem. Planując podróż warto porównać ceny biletów lotniczych na loty.idealo.pl. Bez względu na to, jakie linie lotnicze wybierzemy, najkorzystniej jest dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem.

...

Lot Warszawa-Liverpool

Bezpośrednie loty na trasie Warszawa-Liverpool trwają średnio 2 godziny 35 minut. W porównaniu z jazdą samochodem wymagającą pokonania prawie 2000 km pozwala to skrócić czas podróży o średnio 15 godzin, a ponadto zaoszczędzić wiele nerwów i problemów z obowiązującym na terenie Wielkiej Brytanii ruchem lewostronnym.

...