Loty Kraków - Londyn

Nasze najtańsze oferty lotów z Kraków do Londyn

Tutaj możesz porównać tanie loty z Kraków (KRK) do Londyn (LON) w jedną lub w obie strony. W ciągu ostatnich kilku dni na idealo wyszukiwano i znaleziono następujące oferty. Możesz też rozpocząć własne wyszukiwanie lotów do Londyn. Ceny i dostępność mogą zmienić się w każdej chwili.

Przydatne informacje o locie Kraków - Londyn

Kraków-Londyn loty

Trasa lotu Kraków-Londyn (KRK-LON) jest jedną z najbardziej popularnych w Polsce. Londyn nie tylko z powodu emigracji ale również jako główny ośrodek biznesowy stanowi bardzo ważny cel podróży. Wyjazd do pracy, podróż służbowa czy np. wypad na weekend- dzięki połączeniom lotniczym możemy znaleźć się w sercu brytyjskiej metropolii w ciągu zaledwie 2 godzin i 30 minut. Porównując krótki czas lotu do ewentualnej podróży samochodem czy autobusem zaoszczędzamy nawet do 16 godzin oraz nerwy związane z obowiązującym na terenie Wielkiej Brytanii ruchem lewostronnym.

Lotniska w Londynie

Londyn (LON) jako jedno z największych miast Europy posiada 5 dużych portów lotniczych: London City Airport (LCY), Gatwick (LGW), Heathrow (LHR), Luton (LTN) oraz Stansted (STN). Port lotniczy Londyn Gatwick i Heathrow znajdują się około 30 km od centrum miasta. Ze względu na stosunkowo niewielką odległość są z nim bardzo dobrze skomunikowane. Lotniska Luton i Stansted usytuowane są około 50 km od miasta. Ze względu na ekspansję tanich linii lotniczych to właśnie one cieszą się największą popularnością wśród Polaków. Najmniejszy Londyn City Airport pełni rolę lotniska biznesowego.

Rezerwując bilety lotnicze warto więc sprawdzić nie tylko promocje ceny biletów ale i położenie danego lotniska. Jeśli weźmiemy pod uwagę ceny przejazdu z lotniska do miasta, może się bowiem okazać, iż taniej wyniesie nas podróż np. droższymi liniami ale na bliżej centrum położone londyńskie lotnisko.

Kraków-Londyn tanie loty

Połączenia lotnicze z Krakowa do Londynu obsługują tanie linie lotnicze Ryanair i EasyJet. Liniami Ryanair polecimy na lotnisko Londyn Stansted. Z kolei bezpośrednio na lotnisko Londyn-Gatwick polecimy z krakowskich Balic tanimi liniami EasyJet. Ze względu na sporą popularność trasy Kraków-Londyn istnieją ponadto liczne możliwości zarezerwowania lotu z przesiadką, często nawet w atrakcyjniejszych cenach. Chcąc nabyć tanie bilety warto pamiętać jednak o tym, iż bez względu na wybór linii lotniczych najlepiej dokonać rezerwacji z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Informacje dotyczące lotu: Kraków - Londyn

Lot tam i z powrotem od 84,86 zł
Czas lotu min.. 02:30 / max.. 02:45
Czas lotu powrotnego min.. 02:20/ max.. 02:30
Odległość 1409 km
Loty tygodniowo 24
Lotnisko odlotu Kraków - Balice im. Jana Pawła II (KRK)
Lotnisko przylotu Londyn, wszystkie lotniska (LCY, LGW, LHR, LTN, STN, SEN) (LON)
Państwo docelowe Wielka Brytania
Alternatywne trasy do Wielka Brytania
Alternatywne loty do Londyn
Miejsca docelowe lotów w podobnej cenie