Loty Wrocław - Londyn

Przydatne informacje o locie Wrocław - Londyn

Lot z Wrocławia do Londynu

Trasa Wrocław (WRO) Londyn (LON) jest jedną z najbardziej popularnych wśród Polaków trasą w siatce połączeń międzynarodowych. Londyn stanowi jeden z głównych ośrodków biznesowych w Europie. Na przełomie ostatnich paru lat stał się również bardzo ważnym celem lotniczym głównie z powodu emigracji. Bez względu jednak na cel podróży, czy to wyjazd do pracy, wypad na weekend czy np. podróż służbowa- wiele linii lotniczych zapewnia przeloty do brytyjskiej metropolii. Liczne oferty lotów i wysoka konkurencja pozwalają znaleźć połączenia w korzystnych cenach.

Lotniska w Londynie

Decydując się na rezerwację biletów lotniczych do Londynu warto wziąć pod uwagę nie tylko ceny biletów ale i położenie lotniska docelowego. Stolica Anglii będąc jednym z największych i najczęściej odwiedzanych miast Europy posiada bowiem kilka lotnisk. Miasto obsługiwane jest przez 5 dużych portów lotniczych: London City Airport (LCY), Gatwick (LGW), Heathrow (LHR), Luton (LTN) oraz Stansted (STN). Lotniska Heathrow i Gatwick oddalone są około 30 km od centrum Londynu i bardzo dobrze z nim skomunikowane. Do centrum miasta bez problemu dojechać można zarówno metrem, pociągiem jak i autobusem. Porty lotnicze Luton i Stansted oddalone są około 50 km od centrum. Mimo to cieszą się one wielką popularnością wśród Polaków, a to głównie po ekspansji tanich linii lotniczych. Stąd mamy możliwość dostania się do centrum zarówno pociągiem jak i autobusem. Londyn City Airport jako najmniejsze i położone najbardziej centralnie pełni rolę lotniska biznesowego.

Tanie loty Wrocław-Londyn

Bezpośrednio do Londynu polecimy, w zależności od lotniska docelowego, między innymi tanimi liniami Wizzair i Ryanair. Ze względu na bardzo dużą popularność trasy Wrocław - Londyn istnieje również wiele możliwości zarezerwowania lotu z tzw. międzylądowaniem. Połączenia takie są z reguły bardziej czasochłonne ale też często w atrakcyjniejszych cenach. Bez względu na to jakie linie lotnicze wybierzemy, tanie bilety najlepiej zarezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Bezpośrednie loty z Wrocławia do stolicy Anglii, w zależności od lotniska docelowego, trwają średnio 2 godziny 15 minut. W porównaniu z jazdą samochodem wymagającą pokonania prawie 900 km pozwala to skrócić czas podróży o średnio 10 godzin, a ponadto zaoszczędzić wiele nerwów w związku z obowiązującym na terenie Wielkiej Brytanii ruchem lewostronnym.

Informacje dotyczące lotu Wrocław - Londyn
Korzystne loty bezpośrednie
Dane Lotu Wrocław - Londyn
  • Czas lotu: min.. 02:15 / max.. 02:20
  • Odległość: 1185 km
  • Loty tygodniowo: 10
  • Czas lotu powrotnego: min.. 02:00 / max.. 02:05