idealo Preisfinderidealo Preisfinder - Finde den niedrigsten Flugpreis nach Abflugdatum
LANG_widget_price_headline_widget
LANG_widget_price_interface_add_inbound
LANG_widget_price_interface_add_inbound_label
LANG_widget_price_interface_add_inbound_label
LANG_widget_price_interface_add_inbound

Przydatne informacje o locie Kraków - Gdańsk

Lot Kraków-Gdańsk

Loty z Krakowa do Gdańska (KRK-GDN) to bardzo popularne loty krajowe. Dzięki tym połączeniom lotniczym możemy w bardzo krótkim czasie znaleźć się na drugim krańcu Polski. Nadmorskie położenie zarówno Gdańska, Gdyni i Sopotu przyciąga liczne grupy turystów. Wspólnie miasta te tworzą obszar metropolitalny zwany Trójmiastem. Aglomeracja gdańska zamieszkiwana przez ponad milion osób stanowi ważny węzeł komunikacyjny, ośrodek kulturalny, naukowy oraz gospodarczy północnej Polski. Tanie loty z Krakowa do Gdańska zapewniają linie lotnicze EuroLOT.

Samolot Kraków Gdańsk

Loty z Krakowa do Gdańska charakteryzują również korzystne ceny biletów lotniczych. Uwarunkowane są one przede wszystkim wyborem taryfy biletowej. W zależności od tego w jakim stopniu zależy nam na możliwości dostosowania terminu podróży do bieżących planów, możemy zdecydować się na taryfę Flex, Basic czy Eurolot. Ponadto kupno biletów w niskich cenach umożliwiają liczne promocje, szczególnie gdy rezerwację zaplanujemy z wyprzedzeniem.

Tanie loty z Krakowa do Gdańska

Odległość dzieląca stolicę Małopolski ze stolicą Pomorza jest na tyle znaczna, że na pokonanie jej samochodem (ok. 590 km) przeznaczyć trzeba blisko 8,5 godziny. Podróż pociągiem zajmuje natomiast średnio od 8,5 do 12 godzin. Szybko i tanio pokonamy trasę Kraków-Gdańsk samolotem. Bezpośrednie przeloty oferują linie lotnicze Eurolot. Regularnie polecieć można z Krakowa do Gdańska 12 razy w tygodniu, pomijając weekendy- 2 razy dziennie. Samolot z Krakowa do Gdańska pokonuje tę trasę w zaledwie 1,5 godziny, co stanowi kuszącą alternatywę dla innych środków transportu.