Loty Kraków - Gdańsk

Nasze najtańsze oferty lotów z Kraków do Gdańsk

Tutaj możesz porównać tanie loty z Kraków (KRK) do Gdańsk (GDN) w jedną lub w obie strony. W ciągu ostatnich kilku dni na idealo wyszukiwano i znaleziono następujące oferty. Możesz też rozpocząć własne wyszukiwanie lotów do Gdańsk. Ceny i dostępność mogą zmienić się w każdej chwili.

Przydatne informacje o locie Kraków - Gdańsk

Lot Kraków-Gdańsk

Loty z Krakowa do Gdańska (KRK-GDN) to bardzo popularne loty krajowe. Dzięki tym połączeniom lotniczym możemy w bardzo krótkim czasie znaleźć się na drugim krańcu Polski. Nadmorskie położenie zarówno Gdańska, Gdyni i Sopotu przyciąga liczne grupy turystów. Wspólnie miasta te tworzą obszar metropolitalny zwany Trójmiastem. Aglomeracja gdańska zamieszkiwana przez ponad milion osób stanowi ważny węzeł komunikacyjny, ośrodek kulturalny, naukowy oraz gospodarczy północnej Polski. Tanie loty z Krakowa do Gdańska zapewniają linie lotnicze EuroLOT.

Samolot Kraków Gdańsk

Loty z Krakowa do Gdańska charakteryzują również korzystne ceny biletów lotniczych. Uwarunkowane są one przede wszystkim wyborem taryfy biletowej. W zależności od tego w jakim stopniu zależy nam na możliwości dostosowania terminu podróży do bieżących planów, możemy zdecydować się na taryfę Flex, Basic czy Eurolot. Ponadto kupno biletów w niskich cenach umożliwiają liczne promocje, szczególnie gdy rezerwację zaplanujemy z wyprzedzeniem.

Tanie loty z Krakowa do Gdańska

Odległość dzieląca stolicę Małopolski ze stolicą Pomorza jest na tyle znaczna, że na pokonanie jej samochodem (ok. 590 km) przeznaczyć trzeba blisko 8,5 godziny. Podróż pociągiem zajmuje natomiast średnio od 8,5 do 12 godzin. Szybko i tanio pokonamy trasę Kraków-Gdańsk samolotem. Bezpośrednie przeloty oferują linie lotnicze Eurolot. Regularnie polecieć można z Krakowa do Gdańska 12 razy w tygodniu, pomijając weekendy- 2 razy dziennie. Samolot z Krakowa do Gdańska pokonuje tę trasę w zaledwie 1,5 godziny, co stanowi kuszącą alternatywę dla innych środków transportu.

Informacje dotyczące lotu: Kraków - Gdańsk

Lot tam i z powrotem od 48,95 zł
Czas lotu min.. 01:20
Czas lotu powrotnego min.. 01:20
Odległość 487 km
Loty tygodniowo 8
Lotnisko odlotu Port lotniczy Kraków - Balice im. Jana Pawła II (KRK)
Lotnisko przylotu Port lotniczy Gdańsk - Rębiechowo im. Lecha Wałęsy (GDN)
Państwo docelowe Loty - Polska
Alternatywne trasy do Polska
Alternatywne loty do Gdańsk
Popularne miejsca docelowe dalszej podróży