Loty Katowice - Frankfurt

Przydatne informacje o locie Katowice - Frankfurt

Lot z Katowic do Frankfurtu

Trasa lotu Katowice - Frankfurt nad Menem (KTW - FRA) jest jedną z najczęściej uczęszczanych w siatce połączeń międzynarodowych. To wielkie lotnisko jest idealnym węzłem przesiadkowym dla wielu lotów do krajów na całym świecie. Frankfurt jest głównie celem podróży służbowych. Miasto pełni bowiem rolę światowej metropolii finansowej oraz jest miejscem obrotu dużą ilością papierów wartościowych. To właśnie tutaj znajdują się centralne siedziby największych niemieckich banków i giełd oraz odbywają się targi branżowe. Wraz z pobliskimi miastami, między innymi Wiesbaden, Moguncja czy Darmstadt, tworzy on region metropolitalny Ren-Men (Rhein-Main-Gebiet) zamieszkały przez prawie 6 milionów ludzi. Położenie w centralnym punkcie Europy sprawia, że to właśnie tutaj znajduje się jeden z ważniejszych węzłów komunikacyjnych kraju.

Lotnisko we Frankfurcie nad Menem

Port lotniczy Frankfurt nad Menem, znany jako Ren-Men, jest największym portem lotniczym w Niemczech. Znajduje się około 15 km na południowy-zachód od centrum miasta. Posiada dwa terminale, między którymi regularnie kursuje SkyLine. Lotnisko jest bardzo dobrze skomunikowane z Frankfurtem oraz innymi regionami Niemiec. Dzięki bardzo dobrze rozwiniętym połączeniom kolejowym, bez problemu dostaniemy się stąd również do innych miast położonych w południowo- zachodniej części kraju. Połączenie z autostradami A3 i A5 zapewnia sprawny i łatwy dojazd samochodem. Ponadto kursuje tu wiele linii autobusowych. Lotnisko we Frankfurcie jest również bardzo łatwo osiągalne za pomocą pociągów zarówno podmiejskich, regionalnych jak i dalekobieżnych. Do dyspozycji pasażerów są także taksówki różnych korporacji.

Tanie loty Katowice - Frankfurt

Bezpośrednie przeloty z Katowic do Frankfurtu nad Menem oferują między innymi Polskie Linie Lotnicze LOT oraz nimiecka Lufthansa. Czas podróży wynosi wtedy około 1 godzinę i 40 minut. Dla porównania chcąc pokonać dystans ponad 900 km samochodem potrzebowalibyśmy średnio 8 godzin. Jeżeli zdecydujemy się na - w wielu przypadkach tańszy- lot z przesiadką, do wyboru będziemy mieli również połączenia innych przewoźników. Ze względu na duże zainteresowanie tą trasą warunkujące sporą konkurencję, nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem tanich biletów lotniczych.

Informacje dotyczące lotu: Katowice - Frankfurt

Lot tam i z powrotem od 172,00 zł
Czas lotu min.. 01:40 / max.. 01:45
Czas lotu powrotnego min.. 01:25
Odległość 751 km
Loty tygodniowo 22
Lotnisko odlotu Katowice - Pyrzowice (KTW)
Lotnisko przylotu Frankfurt nad Menem (FRA)
Państwo docelowe Niemcy