Loty Katowice - Mediolan

Nasze najtańsze oferty lotów z Katowice do Mediolan

Tutaj możesz porównać tanie loty z Katowice (KTW) do Mediolan (MIL) w jedną lub w obie strony. W ciągu ostatnich kilku dni na idealo wyszukiwano i znaleziono następujące oferty. Możesz też rozpocząć własne wyszukiwanie lotów do Mediolan. Ceny i dostępność mogą zmienić się w każdej chwili.

Przydatne informacje o locie Katowice - Mediolan

Katowice - Mediolan

Połączenia lotnicze z Katowic do Mediolanu (KTW - MIL/ MXP, LIN, BGY) są bardzo popularne wśród Polaków. Mediolan to drugie co do wielkości miasto we Włoszech, zamieszkiwane przez około 1,3 miliona ludzi. Jest ono jednym z najczęściej odwiedzanych miast turystycznych. Mediolan to także jeden z ważniejszych ośrodków naukowych Włoch, znajduje się tu bowiem aż siedem uniwersytetów, instytuty naukowe oraz liczne akademie. Miasto słynie jednak przede wszystkim z bycia modową stolicą Europy. Moda jest dla Mediolańczyków nie tylko pasją ale i jedną z ważniejszych gałęzi przemysłu. Mediolan łączy w sobie industrializm oraz historię. Turystów z całego świata przyciągają głównie liczne muzea, katedry, kościoły oraz galerie.

Porty lotnicze Mediolanu (MIL / MXP, LIN, BGY)

Mediolan obsługiwany jest przez trzy porty lotnicze. Port lotniczy Mediolan-Malpensa (MXP) oddalony jest około 50 km na północny - zachód od centrum miasta. Doskonale rozwinięta sieć komunikacji miejskiej ułatwia dojazd do miasta. Do dyspozycji pasażerów jest zarówno kolej Malpensa Express, jak i liczne linie autobusowe. Drugim międzynarodowym portem lotniczym w mieście jest Mediolan-Linate (LIN). Z racji niewielkiej odległości od centrum obsługiwane są tutaj przede wszystkim loty krajowe. Międzynarodowy port lotniczy Bergamo-Orio al Serio (BGY) położony jest około 50 km na wschód od centrum miasta. Obsługuje głównie tanich przewoźników lotniczych.

Lot Katowice - Mediolan

Bezpośrednio z Katowic do Mediolanu polecimy m.in. tanimi liniami Wizzair. Loty na tej trasie oferuje wielu przewoźników. Przeloty z międzylądowaniem możliwe są m.in. Polskimi Liniami lotniczymi LOT, Deutsche Lufthansa czy Austrian Airlines. Takie połączenia są z reguły bardziej czasochłonne ale często także korzystne cenowo. Decydując się na rezerwację biletów lotniczych warto wziąć pod uwagę nie tylko ich ceny ale i położenie lotniska. Bez względu na to jakie linie lotnicze wybierzemy, warto planując podróż, z wyprzedzeniem porównać ceny biletów lotniczych na stronie idealo.

Informacje dotyczące lotu: Katowice - Mediolan

Lot tam i z powrotem od 50,10 zł
Czas lotu min.. 01:50
Czas lotu powrotnego min.. 01:45
Odległość 922 km
Loty tygodniowo 2
Lotnisko odlotu Port lotniczy Katowice - Pyrzowice (KTW)
Lotnisko przylotu Port lotniczy Mediolan, wszystkie lotniska (MXP, LIN, BGY) (MIL)
Państwo docelowe Loty - Włochy
Alternatywne trasy do Włochy
Alternatywne loty do Mediolan