Loty Gdańsk - Katowice

Przydatne informacje o locie Gdańsk - Katowice

Lot z Gdańska do Katowic

Trasa Gdańsk (GDN) - Katowice (KTW) jest bardzo popularna w siatce połączeń krajowych. Katowice wraz z innymi miastami Górnego Śląska tworzą aglomerację miejską zamieszkałą przez blisko 3,5 miliona ludzi. Jako centrum jednego z najprężniej rozwijających się regionów gospodarczych Polski, Katowice są przede wszystkim celem podróży służbowych. Połączenia lotnicze na trasie Gdańsk - Katowice, bez względu na cel podróży, umożliwiają w ciągu zaledwie 1,5 godziny przeniesienie się ze stolicy województwa pomorskiego na południe Polski. Podróż autem i pokonanie trasy samochodowej o długości średnio 525 km zajęłaby dla porównania około 8 godzin.

Tanie loty Gdańsk - Katowice


Tanie bilety na trasie Gdańsk - Katowice oferują nam linie lotnicze Eurolot. Bezpośrednio na centralne lotnisko Górnośląskiego Związku Metropolitalnego polecimy 5 razy w tygodniu. Do wyboru mamy regularne połączenia każdego dnia w godzinach popołudniowych z tym, że nie funkcjonują one w soboty.

Na atrakcyjne ceny biletów lotniczych wpływa wybór taryfy biletowej. W zależności od tego jak bardzo zależy nam na możliwości dostosowania terminu podróży do bieżących planów, możemy zarezerwować bilet w taryfie Basic, Eurolot lub najdroższej Flex. Jeśli mamy taką możliwość to warto zapoznać się z cenami biletów nieco wcześniej, aby móc nabyć je po korzystniejszych cenach.

Informacje dotyczące lotu: Gdańsk - Katowice

Lot tam i z powrotem od 78,06 zł
Odległość 437 km
Lotnisko odlotu Gdańsk - Rębiechowo im. Lecha Wałęsy (GDN)
Lotnisko przylotu Katowice - Pyrzowice (KTW)
Państwo docelowe Polska