Loty Warszawa - Paryż

Przydatne informacje o locie Warszawa - Paryż

Lot Warszawa-Paryż

Trasa Warszawa-Paryż (WAW-PAR) jest jedną z najpopularniejszych i najchętniej uczęszczanych w siatce połączeń międzynarodowych. Stolica Francji i jednocześnie największe miasto stanowi centrum polityczne, administracyjne, ekonomiczne oraz kulturalne kraju. Kojarzone jest głównie z wieloma zabytkami, muzeami, galeriami i parkami. Liczne atrakcje sprawiają, że miasto corocznie odwiedzają miliony turystów. W administracyjnych granicach Paryża zamieszkuje ponad 2 miliony osób, natomiast całą aglomerację paryską blisko 12 milionów. Trasa lotnicza z Warszawy do stolicy Francji stanowi między innymi trasę turystyczną oraz biznesową.

Porty lotnicze Paryża

Paryż jako jedno z największych miast Europy posiada kilka lotnisk. Miasto obsługiwane jest przez 4 duże porty lotnicze: Paryż- Roissy- Charles de Gaulle (CDG), Paryż- Orly (ORY), Beauvais-Tillé (BVA) oraz Le Bourget (LBG). Międzynarodowy port lotniczy Paryż- Roissy- Charles de Gaulle (CDG) to największe lotnisko we Francji. Położone jest w północno- wschodniej części aglomeracji paryskiej i bardzo dobrze skomunikowane z miastem. Port lotniczy Paryż- Orly (ORY) to drugie duże lotnisko obsługujące aglomerację stołeczną. Znajduje się na południu miasta. Lotnisko Beauvais-Tillé (BVA) położone jest ok 80 km na północ od miasta. Obsługuje ono głównie tanie linie lotnicze. Lotnisko Le Bourget (LBG) znajdujące się również na północy miasta zostało zamknięte dla międzynarodowych lotów. Obecnie funkcjonuje ono jako port dla prywatnych samolotów i pełni rolę lotniska biznesowego.

Tanie loty Warszawa- Paryż

W zależności od tego czy zdecydujemy się na wylot z lotniska Warszawa Modlin (WMI) czy Warszawa Okęcie (WAW), mamy do wyboru bogatą ofertę lotów obsługiwanych przez różne linie lotnicze. Bezpośrednio do francuskiej stolicy polecimy między innymi dzięki Polskim Liniom Lotniczym LOT, Air France oraz Swiss International Air Lines. Przewoźnicy ci obsługują trasy Warszawa Chopin Airport - Paryż- Roissy- Charles de Gaulle. Ponadto z lotniska Warszawa Modlin do portu lotniczego Beauvais-Tillé koło Paryża polecimy tanio liniami Ryanair. Ze względu na ogromną popularność trasy Warszawa-Paryż istnieje również wiele możliwości zarezerwowania lotu z przesiadką. Przeloty takie są z reguły bardziej czasochłonne ale często w bardzo atrakcyjnych cenach. Bezpośrednie loty z Warszawy do Paryża trwają średnio 2 godziny 15 minut. W porównaniu do jazdy samochodem wymagającej pokonania około 1600 km pozwala to skrócić czas podróży o blisko 11 godzin. Decydując się na rezerwację biletów lotniczych warto wziąć pod uwagę nie tylko ich ceny ale i położenie lotniska. Bez względu na to jakie linie lotnicze wybierzemy, warto zarezerwować podróż z wyprzedzeniem. Warto także skorzystać z pomocy porównywarki cen lotów idealo.

Informacje dotyczące lotu: Warszawa - Paryż

Lot tam i z powrotem od 120,72 zł
Czas lotu min.. 02:30 / max.. 02:35
Czas lotu powrotnego min.. 02:15/ max.. 02:20
Odległość 1365 km
Loty tygodniowo 48
Lotnisko odlotu Warszawa - Okęcie im. Fryderyka Chopina (WAW)
Lotnisko przylotu Paryż, wszystkie lotniska (CDG, ORY, BVA, XCR) (PAR)
Państwo docelowe Francja
Alternatywne trasy do Francja
Alternatywne loty do Paryż
Popularne miejsca docelowe dalszej podróży