Lot z Poznania do Paryża

Połączenia lotnicze z Poznania (POZ) do Paryża (PAR) są bardzo popularne wśród Polaków. Stolica i największe miasto Francji stanowi centrum polityczne, administracyjne, ekonomiczne oraz kulturalne kraju. Paryż kojarzony jest z wieloma zabytkami, muzeami, galeriami i parkami. Liczne atrakcje sprawiają, że miasto corocznie przyciąga miliony turystów. W jego administracyjnych granicach zamieszkuje ponad 2 miliony osób, natomiast cała aglomeracja paryska zamieszkała jest przez blisko 12 milionów ludzi. Trasa lotnicza z Poznania do stolicy Francji stanowi między innymi trasę turystyczną ale także biznesową.

...

Lotniska w Paryżu

Paryż jako jedno z największych miast Europy posiada kilka lotnisk. Miasto obsługiwane jest przez 4 porty lotnicze: Paryż- Roissy- Charles de Gaulle (CDG), Paryż- Orly (ORY), Beauvais-Tillé (BVA) oraz Le Bourget (LBG). Międzynarodowy port lotniczy Paryż- Roissy- Charles de Gaulle (CDG) to największe lotnisko we Francji. Położone jest w północno- wschodniej części aglomeracji paryskiej i bardzo dobrze z nią skomunikowane. Port lotniczy Paryż- Orly (ORY) to drugie duże lotnisko obsługujące stolicę Francji. Znajduje się na południu miasta. Lotnisko Beauvais-Tillé (BVA) położone jest ok 80 km na północ od miasta. Obsługuje ono głównie tanie linie lotnicze. Lotnisko Le Bourget (LBG) zostało zamknięte dla międzynarodowych lotów i pełni obecnie rolę lotniska biznesowego.

...

Tanie loty Poznań- Paryż

Bezpośrednio i tanio do francuskiej stolicy polecimy między innymi dzięki liniom lotniczym Wizzair. Przewoźnik ten obsługuje połączenia do portu lotniczego Beauvais-Tillé koło Paryża. Bilety lotnicze nabyć można w bardzo okazyjnych cenach. Ze względu na ogromną popularność tej trasy istnieje również wiele możliwości zarezerwowania lotu z przesiadką. Przeloty takie są z reguły bardziej czasochłonne ale nierzadko równie korzystne cenowo. Loty z tzw. międzylądowaniem oferują między innymi Polskie Linie Lotnicze LOT oraz niemiecka Lufthansa. Bezpośrednie loty z Poznania do Paryża trwają średnio około 2 godziny. Decydując się na rezerwację biletów lotniczych warto wziąć pod uwagę nie tylko ceny biletów lotniczych ale i położenie lotniska oraz dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem.

...
idealo Preisfinderidealo Preisfinder - Finde den niedrigsten Flugpreis nach Abflugdatum
LANG_widget_price_headline_widget
LANG_widget_price_interface_add_inbound
LANG_widget_price_interface_add_inbound_label
LANG_widget_price_interface_add_inbound_label
LANG_widget_price_interface_add_inbound