Lot Warszawa-Saloniki

Loty Warszawa-Saloniki (WAW-SKG) są bardzo chętnie uczęszczane przez Polaków. Saloniki to drugie co do wielkości, po Atenach, miasto w Grecji. Położone nad samym Morzem Egejskim chętnie odwiedzane jest przez turystów z całego świata. W porównaniu do Aten, Salonikom bliżej do europejskości i nowoczesności niż do klimatu Bliskiego Wschodu. W mieście zachowało się wiele cennych zabytków historycznych, np. resztki łuku triumfalnego Galeriusza, mauzoleum Galeriusza zamienione na kościół Św. Jerzego, bizantyjskie obwarowania, a także liczne tureckie meczety i bizantyjskie świątynie oraz znana i uważana za symbol miasta Biała Wieża. Thessaloniki stanowią ośrodek administracyjny regionu Macedonia, centrum naukowo-akademickie oraz ważny port transbałkański. Miasto oferuje swoim odwiedzającym bogatą ofertę kulturalną, wiele zabytków, a także barwne życie nocne.

...

Saloniki lotnisko

Międzynarodowy port lotniczy Saloniki-Macedonia (SKG) położony jest około 10 km na południe od centrum miasta. Jest to jedno z największych lotnisk w Grecji. Do centrum Salonik dojedziemy kursującymi regularnie autobusami.

...

Warszawa-Saloniki

Na trasie Warszawa-Saloniki oferowane są atrakcyjne połączenia lotnicze. Przelot z Warszawy do Salonik możliwy jest m.in. dzięki Polskim Liniom Lotniczym LOT, Austrian Airlines, Deutsche Lufthansa oraz wielu innym znanym i cenionym przewoźnikom. Linie lotnicze oferują na trasie Warszawa - Saloniki głównie loty z tzw. międzylądowaniem. Średni czas takiej podróży wynosi około 4 godzin. Planując lot do Salonik warto z wyprzedzeniem przejrzeć oferty linii lotniczych na loty.idealo.pl oraz odpowiedni wcześnie zarezerwować bilety lotnicze.

...