Loty Wrocław - Paryż

Nasze najtańsze oferty lotów z Wrocław do Paryż

Tutaj możesz porównać tanie loty z Wrocław (WRO) do Paryż (PAR) w jedną lub w obie strony. W ciągu ostatnich kilku dni na idealo wyszukiwano i znaleziono następujące oferty. Możesz też rozpocząć własne wyszukiwanie lotów do Paryż. Ceny i dostępność mogą zmienić się w każdej chwili.

Przydatne informacje o locie Wrocław - Paryż

Lot z Wrocławia do Paryża

Trasa Wrocław - Paryż ( WRO - PAR) jest jedną z najpopularniejszych w siatce połączeń międzynarodowych. Jest to trasa biznesowa oraz turystyczna. Stolica i największe miasto Francji stanowi centrum polityczne, administracyjne, ekonomiczne oraz kulturalne kraju. Wszechobecne zabytki, muzea, galerie i parki przyciągają corocznie całe masy turystów. W administracyjnych granicach Paryża zamieszkuje ponad 2 miliony osób, natomiast całą aglomerację paryską blisko 12 milionów.

Porty lotnicze Paryża

Paryż jako jedno z największych miast Europy obsługiwany jest przez kilka lotnisk. Znajdują się tutaj cztery duże porty lotnicze: Paryż- Roissy- Charles de Gaulle (CDG), Paryż- Orly (ORY), Beauvais-Tillé (BVA) oraz Le Bourget (LBG). Międzynarodowy port lotniczy Paryż- Roissy- Charles de Gaulle (CDG) to największe lotnisko we Francji. Położone jest w północno- wschodniej części aglomeracji paryskiej i bardzo dobrze skomunikowane z miastem. Dojazd do centrum nie powinien stanowić żadnego problemu. Port lotniczy Paryż- Orly (ORY) to drugie duże lotnisko obsługujące aglomerację stołeczną. Znajduje się na południu miasta. Lotnisko Beauvais-Tillé (BVA) położone jest ok 80 km na północ od miasta. Obsługuje ono głównie tanie linie lotnicze. Lotnisko Le Bourget (LBG) funkcjonuje jako port dla prywatnych samolotów i pełni rolę lotniska biznesowego.

Połączenia niskokosztowe Wrocław- Paryż

Bezpośrednie przeloty z Wrocławia do stolicy Francji oferują głównie tanie linie lotnicze Wizzair oraz Ryanair. Czas podróży wynosi wtedy średnio 2 godziny. W porównaniu do jazdy samochodem wymagającej pokonania około 1300 km pozwala to skrócić czas podróży o blisko 9 godzin. Ze względu na dużą popularność tego odcinka do wyboru mamy również bogatą ofertę innych przewoźników, jak np. Deutsche Lufthansa, SAS Scandinavian Airlines czy też Polskie Linie Lotnicze LOT. Linie te obsługują na tej trasie głównie loty z tzw. międzylądowaniem. Połączenia takie są z reguły dużo bardziej czasochłonne ale nierzadko mogą okazać się tańsze. Decydując się na rezerwację biletów lotniczych do Paryża warto wziąć pod uwagę nie tylko ich ceny ale i położenie lotniska. Bez względu na to jakie linie lotnicze wybierzemy, warto zarezerwować podróż z wyprzedzeniem, korzystając wcześniej z porównywarki cen lotów.

Informacje dotyczące lotu: Wrocław - Paryż

Lot tam i z powrotem od 162,55 zł
Czas lotu min.. 02:00
Czas lotu powrotnego min.. 02:00
Odległość 1069 km
Loty tygodniowo 8
Lotnisko odlotu Port lotniczy Wrocław - Strachowice im. Mikołaja Kopernika (WRO)
Lotnisko przylotu Port lotniczy Paryż, wszystkie lotniska (CDG, ORY, BVA, XCR) (PAR)
Państwo docelowe Loty - Francja
Alternatywne trasy do Francja
Alternatywne loty do Paryż