Loty Kraków - Paryż

Przydatne informacje o locie Kraków - Paryż

Lot z Karkowa do Paryża

Trasa Kraków - Paryż (KRK - PAR) jest jedną z najpopularniejszych w siatce połączeń międzynarodowych. Stolica Francji stanowi centrum polityczne, ekonomiczne oraz kulturalne kraju. Paryż kojarzony jest głównie z wieloma zabytkami, muzeami, galeriami i parkami. Wiele atrakcji sprawia, że miasto corocznie odwiedzają miliony turystów. W administracyjnych granicach Paryża mieszka ponad 2 miliony osób, natomiast całą aglomerację paryską zamieszkuje blisko 12 milionów ludzi. Trasa lotnicza z Krakowa do stolicy Francji stanowi między innymi trasę turystyczną oraz biznesową.

Porty lotnicze w Paryżu (PAR/ CDG, ORY, LBG, BVA)

Paryż jako jedno z największych miast Europy posiada kilka lotnisk. Miasto obsługiwane jest przez 4 duże porty lotnicze: Paryż- Roissy- Charles de Gaulle (CDG), Paryż- Orly (ORY), Beauvais-Tillé (BVA) oraz Le Bourget (LBG). Międzynarodowy port lotniczy Paryż- Roissy- Charles de Gaulle (CDG) to największe lotnisko we Francji. Położone jest w północno- wschodniej części aglomeracji paryskiej. Port lotniczy Paryż- Orly (ORY) to drugie duże lotnisko obsługujące aglomerację stołeczną. Znajduje się na południu miasta. Lotnisko Beauvais-Tillé (BVA) położone jest ok 80 km na północ od miasta. Obsługuje ono głównie tanie linie lotnicze. Lotnisko Le Bourget (LBG) znajdujące się również na północy miasta funkcjonuje obecnie jako port dla prywatnych samolotów.

Tanie loty Kraków- Paryż

Popularność trasy Kraków- Paryż stanowi o bogatej ofercie połączeń lotniczych między tymi miastami. Bezpośrednio do francuskiej stolicy polecieć można między innymi dzięki tanim liniom lotniczym easyJet oraz Ryanair. Ze względu na ogromną popularność tej trasy istnieje również wiele możliwości zarezerwowania lotu z przesiadką.

Bezpośrednie loty z Krakowa do Paryża trwają średnio 2 godziny 20 minut. W porównaniu do jazdy samochodem wymagającej pokonania około 1500 km pozwala to skrócić czas podróży o blisko 10 godzin. Decydując się na rezerwację biletów lotniczych warto wziąć pod uwagę nie tylko ich ceny ale i położenie lotniska. Bez względu na to jakie linie lotnicze wybierzemy, warto zarezerwować podróż z wyprzedzeniem, korzystając wcześniej z porównywarki cenowej.

Informacje dotyczące lotu: Kraków - Paryż

Lot tam i z powrotem od 73,50 zł
Czas lotu min.. 02:20
Czas lotu powrotnego min.. 02:15
Odległość 1267 km
Loty tygodniowo 10
Lotnisko odlotu Kraków - Balice im. Jana Pawła II (KRK)
Lotnisko przylotu Paryż, wszystkie lotniska (CDG, ORY, BVA, XCR) (PAR)
Państwo docelowe Francja
Alternatywne loty do Paryż
Popularne miejsca docelowe dalszej podróży