Loty Warszawa - Bukarest Metro Code (OTP, BBU)

Przydatne informacje o locie Warszawa - Bukarest Metro Code (OTP, BBU)

Lot Warszawa - Bukareszt

Połączenia lotnicze z Warszawy do Bukaresztu (WAW - BUH) są bardzo popularne wśród Polaków. Stolica i największe miasto Rumunii stanowi ośrodek przemysłowy i turystyczny kraju. Zamieszkuje je blisko 2 miliony ludzi. Celem podróży są bardzo często wypady weekendowe. Bukareszt przyciąga corocznie całe rzesze turystów oferując niezapomniane wrażenia estetyczne i kulturalne. Miasto nie bez powodu określane jest mianem „Małego Paryża”. Mimo, iż swoje piętno odbiła tutaj II wojna światowa oraz aparat władzy siejąc ogromne zniszczenia, znajdują się tutaj liczne zabytki i muzea, często nietypowe i zaskakujące dla tej części Europy.

Lotniska w Bukareszcie BUH/ BBU, OTP

Bukareszt obsługiwany jest przez dwa porty lotnicze. Międzynarodowy port lotniczy Bukareszt-Otopeni (OTP) to największe lotnisko w Rumunii, położone około 16 km na północ od centrum Bukaresztu. Jest bardzo bobrze skomunikowane z miastem przez co dojazd do niego nie powinien stanowić problemu. Do dyspozycji pasażerów są taksówki, regularnie kursujące do centrum miasta autobusy oraz kolej. Drugi międzynarodowy port lotniczy to Bukareszt-Băneasa (BBU). Położony jest około 4 km na północ od centrum miasta. Podróżnych do/z miasta dowiozą taksówki, pociagi i autobusy.

Tanie loty z Warszawy do Bukaresztu

Bezpośrednie przeloty ze stolicy Polski do stolicy Rumunii możliwe są między innymi dzięki Polskim Liniom Lotniczym LOT oraz rumuńskim narodowym liniom lotniczym Tarom. Czas przelotu wynosi mniej więcej 1 godzinę 50 minut. Ze względu na dość spore zainteresowanie tą trasą istnieje wiele możliwości zarezerwowania lotu z przesiadką. Przeloty z tzw. międzylądowaniem oferują między innymi Swiss International Airlines oraz Deutsche Lufthansa. Podróże takie są z reguły bardziej czasochłonne ale często w atrakcyjnych cenach. Decydując się na rezerwację biletów lotniczych warto zwrócić uwagę nie tylko na ceny ale i na położenie lotniska.

Informacje dotyczące lotu: Warszawa - Bukarest Metro Code (OTP, BBU)

Odległość 936 km
Lotnisko odlotu Warszawa - Okęcie im. Fryderyka Chopina (WAW)
Lotnisko przylotu Bukarest Metro Code (OTP, BBU) (BUH)
Państwo docelowe Rumunia