Loty Wrocław - Gdańsk

Nasze najtańsze oferty lotów z Wrocław do Gdańsk

Tutaj możesz porównać tanie loty z Wrocław (WRO) do Gdańsk (GDN) w jedną lub w obie strony. W ciągu ostatnich kilku dni na idealo wyszukiwano i znaleziono następujące oferty. Możesz też rozpocząć własne wyszukiwanie lotów do Gdańsk. Ceny i dostępność mogą zmienić się w każdej chwili.

Przydatne informacje o locie Wrocław - Gdańsk

Lot z Wrocławia do Gdańska

Przeloty z Wrocławia (WRO) do Gdańska (GDN) są jednymi z najbardziej lubianych i najczęściej realizowanych w siatce połączeń krajowych. Gdańsk wraz z Gdynią i Sopotem tworzy obszar metropolitalny powszechnie znany jako Trójmiasto. To właśnie tutaj skupione są funkcje gospodarcze, ekonomiczne, naukowe i kulturalne północnej części Polski. Tędy przebiegają również najważniejsze linie komunikacyjne Pomorza. Aglomeracja gdańska zamieszkiwana przez ponad milion osób stanowi ponadto ważny węzeł gospodarczy północnej Polski i w związku z tym jest między innymi celem podróży służbowych. Nadmorskie położenie Trójmiasta przyciąga ponadto liczne grupy turystów oraz urlopowiczów.

Lotnisko Gdańsk-Rębiechowo

Port lotniczy im. Lecha Wałęsy jest bardzo ważnym węzłem komunikacji lotniczej w Polsce. Korzystne położenie w odległości średnio 10 km od Gdańska, 10 km od Sopotu i 23 km od Gdyni oraz dobrze rozwinięta sieć komunikacji miejskiej sprawia, iż dojazd do poszczególnych miast jest sprawny i mało czasochłonny. Do centrów z łatwością dojedziemy zarówno samochodem, autobusem jak i taksówką.

Tanie loty z Wrocławia do Gdańska

Dystans dzielący stolicę Dolnego Śląska ze stolicą Pomorza jest na tyle znaczny, że na pokonanie go samochodem przeznaczyć trzeba średnio 7 godzin. Podróż pociągiem zajmuje natomiast blisko 8 godzin. Dzięki połączeniom lotniczym można w bardzo krótkim czasie znaleźć się na drugim końcu Polski. Średni czas lotu na tej trasie wynosi 1 godzinę i 20 minut, stanowiąc tym samym kuszącą alternatywę dla pozostałych środków transportu. Tanie i bezpośrednie loty z Wrocławia do Gdańska oferują linie lotnicze Eurolot. Regularnie z portu lotniczego im. Mikołaja Kopernika na lotnisko im. Lecha Wałęsy polecimy 10 razy w tygodniu, pomijając soboty. Przewoźnik oferuje nam ponadto atrakcyjne godziny odlotów oraz korzystne ceny biletów, na które to mamy znaczny wpływ dokonując wyboru taryfy biletowej w zależności od priorytetów dotyczących naszej podróży. Warto również, jeżeli nie jesteśmy związani konkretnym terminem wylotu, z wyprzedzeniem porównać ceny lotów lub skorzystać z elastycznego wyszukiwania w celu znalezienia najtańszej opcji.

Informacje dotyczące lotu: Wrocław - Gdańsk

Lot tam i z powrotem od 91,49 zł
Odległość 380 km
Lotnisko odlotu Port lotniczy Wrocław - Strachowice im. Mikołaja Kopernika (WRO)
Lotnisko przylotu Port lotniczy Gdańsk - Rębiechowo im. Lecha Wałęsy (GDN)
Państwo docelowe Loty - Polska
Alternatywne trasy do Polska
Alternatywne loty do Gdańsk
Miejsca docelowe lotów w podobnej cenie