Loty Warszawa - Nowy Jork JFK

Nasze najtańsze oferty lotów z Warszawa do Nowy Jork JFK

Tutaj możesz porównać tanie loty z Warszawa (WAW) do Nowy Jork JFK (JFK) w jedną lub w obie strony. W ciągu ostatnich kilku dni na idealo wyszukiwano i znaleziono następujące oferty. Możesz też rozpocząć własne wyszukiwanie lotów do Nowy Jork JFK. Ceny i dostępność mogą zmienić się w każdej chwili.

Przydatne informacje o locie Warszawa - Nowy Jork JFK

Lot Warszawa - Nowy Jork

Przeloty z Warszawy do Nowego Jorku (WAW - NYC) należą do najpopularniejszych i najczęściej uczęszczanych w siatce połączeń międzykontynentalnych. Nowy Jork to jedno z najludniejszych miast na świecie i niezmiennie od 1790 roku największe miasto amerykańskie. Uważane jest za "światową stolicę", będąc jednym z głównych źródeł amerykańskiej kultury, mody i sztuki. Zaliczane jest do światowych centrów biznesu, finansów oraz polityki. Jest siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych odgrywając tym samym wielką rolę w świecie polityki międzynarodowej. Nowy Jork jest ponadto miejscem bardzo ważnym dla edukacji, znajdują się tu bowiem liczne uczelnie, akademie i instytuty nauki. Miasto składa się z pięciu dzielnic, a najbardziej charakterystyczną i atrakcyjną jest słynny Manhattan. Każdego roku przyciąga ponad 40 milionów turystów.

Port lotniczy JFK

W rejonie nowojorskiej metropolii znajdują się trzy lotniska - dwa w nowojorskiej dzielnicy Queens: lotnisko im. Johna F. Kennedy'ego (JFK) i La Guardia (LGA) oraz trzecie w oddalonym o 25 km Newark'u w stanie New Jersey (EWR). Największym pod względem liczby odprawianych pasażerów lotniskiem w Stanach Zjednoczonych i jednocześnie głównym międzynarodowym portem Nowego Jorku jest port lotniczy im. Johna F. Kennedy'ego (JFK). Znajduje się on w południowo-wschodniej części miasta. Z lotniska do miasta dojechać można licencjonowaną taksówką, wynajętym samochodem lub bezpłatnym autobusem Airline Connection. Do najbliższej stacji metra dowiezie nas pociąg AirTrain.

Tani lot Warszawa - Nowy Jork

Bezpośrednie przeloty z Warszawy do Nowego Jorku możliwe są głownie dzięki Polskim Liniom Lotniczym LOT. Czas lotu do tej wyjątkowej metropolii wynosi około 8 godzin. Ze względu na dużą popularność tej trasy mamy do wyboru bogatą ofertę lotów z tzw. międzylądowaniem. Loty z przesiadkami są z reguły bardziej czasochłonne ale nierzadko również tańsze od połączeń bezpośrednich. Takie rodzaje połączeń oferują nam między innymi: Deutsche Lufthansa, KLM, Air France, British Airways oraz wielu innych znanych i cenionych przewoźników. Bez względu na to, jakie linie lotnicze wybierzemy, tanie bilety najlepiej zarezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Informacje dotyczące lotu: Warszawa - Nowy Jork - JFK

Lot tam i z powrotem od 460,52 zł
Czas lotu min.. 09:40
Czas lotu powrotnego min.. 08:15
Odległość 6855 km
Loty tygodniowo 7
Lotnisko odlotu Port lotniczy Warszawa - Okęcie im. Fryderyka Chopina (WAW)
Lotnisko przylotu Port lotniczy Nowy Jork - John F. Kennedy (JFK)
Państwo docelowe Loty - Stany Zjednoczone