Loty Warszawa - Nowy Jork

Przydatne informacje o locie Warszawa - Nowy Jork

Lot z Warszawy do Nowego Jorku

Trasa Warszawa - Nowy Jork (WAW - NYC) jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych w siatce połączeń międzynarodowych i międzykontynentalnych. Nowy Jork to jedno z najludniejszych miast na świecie i niezmiennie od 1790 roku największe miasto amerykańskie. Miasto zaliczane jest do światowych centrów biznesu, finansów oraz polityki. Jest siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych odgrywając tym samym wielką rolę w świecie polityki międzynarodowej. Nowy Jork stanowi ponadto główny ośrodek mody i sztuki, badań naukowych oraz nowych technologii. Jest to ponadto miejsce wyjątkowo ważne dla edukacji, znajdują się tu bowiem liczne uczelnie, akademie i instytuty nauki. Nowy Jork powszechnie uznawany jest również za kulturalną stolicę świata. Każdego roku przyciąga ponad 40 milionów turystów.

Porty lotnicze NYC / JFK, EWR, LGA

W rejonie Nowego Jorku znajdują się 3 lotniska. Największym pod względem liczby odprawianych pasażerów lotniskiem w Stanach Zjednoczonych i jednocześnie głównym międzynarodowym portem Nowego Jorku jest port lotniczy im. Johna F. Kennedy'ego (JFK). Położony jest w południowo-wschodniej części miasta, w dzielnicy Queens. Z lotniska do miasta dojechać można licencjonowaną taksówką, wynajętym samochodem lub bezpłatnym autobusem Airline Connection. Drugim co do wielkości międzynarodowym portem lotniczym dla węzła pasażerskiego New York City jest lotnisko Newark (EWR). Oddalone jest ono około 25 km od Manhattanu. Do miasta dostać się można między innymi samochodem, taksówką czy bezpłatnym autobusem Airline Connection. Lotnisko La Guardia (LGA) służy głównie do obsługi lotów biznesowych. Jest to trzeci co do wielkości port lotniczy aglomeracji nowojorskiej.

Czas lotu Warszawa - Nowy Jork

Dzięki Polskim Liniom Lotniczym LOT mamy możliwość znaleźć się w tej wyjątkowej metropolii w ciągu zaledwie 8 godzin. Przewoźnik ten oferuje bowiem bezpośrednie przeloty na tym odcinku. Ze względu na dużą popularność tej trasy mamy do wyboru bogatą ofertę lotów z tzw. międzylądowaniem. Loty z przesiadkami są z reguły bardziej czasochłonne ale nierzadko również tańsze od połączeń bezpośrednich. Takie rodzaje połączeń oferują nam między innymi: Deutsche Lufthansa, KLM, Air France, British Airways, United Airlines, Swiss International Air Lines, Delta Air Lines oraz wiele innych znanych i cenionych przewoźników. Bez względu na to, jakie linie lotnicze wybierzemy, tanie bilety najlepiej zarezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Informacje dotyczące lotu: Warszawa - Nowy Jork

Lot tam i z powrotem od 444,97 zł
Czas lotu min.. 09:40 / max.. 09:55
Czas lotu powrotnego min.. 08:05/ max.. 08:15
Odległość 6858 km
Loty tygodniowo 10
Lotnisko odlotu Warszawa - Okęcie im. Fryderyka Chopina (WAW)
Lotnisko przylotu Nowy Jork, wszystkie lotniska (EWR, JFK, LGA) (NYC)
Państwo docelowe Stany Zjednoczone