Loty Kraków - Liverpool

Przydatne informacje o locie Kraków - Liverpool

Kraków-Liverpool

Kraków-Liverpool (KRK-LPL) to bardzo lubiana i często przez Polaków uczęszczana trasa. Liverpool to - zaraz po Londynie - jedno z najczęściej i najchętniej odwiedzanych miast w Wielkiej Brytanii. Cechująca Liverpool wielokulturowość, różnorodność oraz wielość zabytków sprawia, że miasto regularnie odwiedzają całe rzesze turystów. Liverpool to także, obok Londynu, ośrodek portowy, przemysłowy, kulturalny i naukowy Anglii. Miasto kojarzone jest z legendarną grupą The Beatles, a ponadto słynie z klubów piłkarskich. Liverpool na przestrzeni kilu minionych lat stał się jednym z głównych celów lotniczych Polaków, głównie ze względu na emigrację rodaków do Anglii. Bez względu jednak na cel podróży, czy to wyjazd do pracy, wypad na weekend czy np. podróż służbowa- tanie linie lotnicze zapewniają połączenia na trasie Kraków-Liverpool.

Liverpool lotnisko

Międzynarodowy port lotniczy Liverpool-John Lennon (LPL) położony jest około 12 kilometrów na południowy wschód od centrum miasta, w dzielnicy Speke. Dojazd do lotniska jest bardzo dobrze oznakowany, w związku z czym dojazd samochodem nie będzie sprawiał żadnych problemów. Do dyspozycji podróżnych są ponadto liczne taksówki. Dojazd do centrum miasta trwa średnio 20 minut. Pasażerowie skorzystać mogą także z usług transportu publicznego. Co pół godziny z lotniska kursuje autobus Airlink 500 oraz inne linie autobusowe dowożące podróżnych do centrum miasta. W niedalekiej odległości od lotniska znajduje się także stacja kolejowa Liverpool South Parkway, do której dojedziemy autobusem.

Kraków-Liverpool tanie loty

Czas lotu na trasie Kraków-Liverpool wynosi średnio 2 godziny 50 minut. W porównaniu z jazdą samochodem wymagającą pokonania prawie 2000 km pozwala to skrócić czas podróży o średnio 15 godzin, a ponadto zaoszczędzić wiele nerwów i problemów z obowiązującym na terenie Wielkiej Brytanii ruchem lewostronnym. Bezpośrednie połączenia lotnicze z Krakowa do Liverpool zapewniają tanie linie lotnicze Ryanair. Planując podróż warto wcześniej porównać ceny biletów lotniczych na loty.idealo.pl oraz dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem.

Informacje dotyczące lotu: Kraków - Liverpool

Czas lotu min.. 02:50
Czas lotu powrotnego min.. 02:35
Odległość 1596 km
Loty tygodniowo 3
Lotnisko odlotu Kraków - Balice im. Jana Pawła II (KRK)
Lotnisko przylotu Liverpool - John Lennon (LPL)
Państwo docelowe Wielka Brytania
Alternatywne loty do Liverpool
Miejsca docelowe lotów w podobnej cenie