Loty Kraków - Alicante

Nasze najtańsze oferty lotów z Kraków do Alicante

Tutaj możesz porównać tanie loty z Kraków (KRK) do Alicante (ALC) w jedną lub w obie strony. W ciągu ostatnich kilku dni na idealo wyszukiwano i znaleziono następujące oferty. Możesz też rozpocząć własne wyszukiwanie lotów do Alicante. Ceny i dostępność mogą zmienić się w każdej chwili.

Przydatne informacje o locie Kraków - Alicante

Kraków-Alicante

Loty z Krakowa do Alicante (KRK-ALC) są bardzo popularne wśród Polaków. Alicante jest bowiem rajem zarówno dla plażowiczów jak i dla aktywnych podróżników. Miasto położone jest nad Morzem Śródziemnym, w południowo-wschodniej części Hiszpanii, na piaszczystym wybrzeżu Costa Blanca. Jego symbolem jest warownia Castillo de Santa Barbara zlokalizowana na szczycie wzniesienia Monte Benacantil. Alicante słynie z wielu ciekawych miejsc wartych zwiedzenia, wyjątkowych muzeów, pięknych parków, bogatej oferty rozrywkowej oraz przede wszystkim z rozległych i białych plaż. Plaża San Juan uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w całej Hiszpanii. Wszystko to sprawia, iż trasa Kraków-Alicante uczęszczana jest głównie przez turystów.

Lotnisko Alicante

Międzynarodowy port lotniczy Alicante (ALC) położony jest około 11 km na południe od centrum miasta. Jest to siódme co do wielkości lotnisko w Hiszpanii. Na lotnisko bez problemu dojedziemy samochodem (autostradą A7 lub drogą ekspresową). Dobrze rozwinięta sieć komunikacji miejskiej pozwala pasażerom na sprawny i mało skomplikowany dojazd do miasta. Do dyspozycji podróżnych są nie tylko taksówki ale i autobusy (linia Alicante-Lotnisko, linia Benidorm-Lotnisko, linia Murcia-Lotnisko)

Loty Kraków-Alicante

Połączenia lotnicze z Krakowa do Alicante oferują między innymi Polskie Linie Lotnicze LOT, Norwegian Air Shuttle oraz Airberlin. Są to z reguły loty z przesiadkami. Przeloty bezpośrednie możliwe są dzięki tanim liniom lotniczym Ryanair. Czas lotu Kraków-Alicante trwa średnio około 3 godziny i 30 minut. Bogata oferta połączeń lotniczych stanowi o dużej konkurencji, dzięki której znalezienie tanich biletów lotniczych nie powinno stanowić problemu. Zanim zaczniemy planować podróż warto skorzystać z porównywarki cen lotów idealo oraz dokonać rezerwacji biletów z wyprzedzeniem.

Informacje dotyczące lotu: Kraków - Alicante

Lot tam i z powrotem od 209,39 zł
Odległość 2077 km
Lotnisko odlotu Port lotniczy Kraków - Balice im. Jana Pawła II (KRK)
Lotnisko przylotu Port lotniczy Alicante (ALC)
Państwo docelowe Loty - Hiszpania
Alternatywne trasy do Hiszpania
Alternatywne loty do Alicante
Miejsca docelowe lotów w podobnej cenie