Kraków-Alicante

Loty z Krakowa do Alicante (KRK-ALC) są bardzo popularne wśród Polaków. Alicante jest bowiem rajem zarówno dla plażowiczów jak i dla aktywnych podróżników. Miasto położone jest nad Morzem Śródziemnym, w południowo-wschodniej części Hiszpanii, na piaszczystym wybrzeżu Costa Blanca. Jego symbolem jest warownia Castillo de Santa Barbara zlokalizowana na szczycie wzniesienia Monte Benacantil. Alicante słynie z wielu ciekawych miejsc wartych zwiedzenia, wyjątkowych muzeów, pięknych parków, bogatej oferty rozrywkowej oraz przede wszystkim z rozległych i białych plaż. Plaża San Juan uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w całej Hiszpanii. Wszystko to sprawia, iż trasa Kraków-Alicante uczęszczana jest głównie przez turystów.

...

Lotnisko Alicante

Międzynarodowy port lotniczy Alicante (ALC) położony jest około 11 km na południe od centrum miasta. Jest to siódme co do wielkości lotnisko w Hiszpanii. Na lotnisko bez problemu dojedziemy samochodem (autostradą A7 lub drogą ekspresową). Dobrze rozwinięta sieć komunikacji miejskiej pozwala pasażerom na sprawny i mało skomplikowany dojazd do miasta. Do dyspozycji podróżnych są nie tylko taksówki ale i autobusy (linia Alicante-Lotnisko, linia Benidorm-Lotnisko, linia Murcia-Lotnisko)

...

Loty Kraków-Alicante

Połączenia lotnicze z Krakowa do Alicante oferują między innymi Polskie Linie Lotnicze LOT, Norwegian Air Shuttle oraz Airberlin. Są to z reguły loty z przesiadkami. Przeloty bezpośrednie możliwe są dzięki tanim liniom lotniczym Ryanair. Czas lotu Kraków-Alicante trwa średnio około 3 godziny i 30 minut. Bogata oferta połączeń lotniczych stanowi o dużej konkurencji, dzięki której znalezienie tanich biletów lotniczych nie powinno stanowić problemu. Zanim zaczniemy planować podróż warto skorzystać z porównywarki cen lotów idealo oraz dokonać rezerwacji biletów z wyprzedzeniem.

...
idealo Preisfinderidealo Preisfinder - Finde den niedrigsten Flugpreis nach Abflugdatum
LANG_widget_price_headline_widget
LANG_widget_price_interface_add_inbound
LANG_widget_price_interface_add_inbound_label
LANG_widget_price_interface_add_inbound_label
LANG_widget_price_interface_add_inbound
Informacje dotyczące lotu Kraków - Alicante
Dane Lotu Kraków - Alicante
  • Odległość: 2077 km