Loty Warszawa - Barcelona

Nasze najtańsze oferty lotów z Warszawa do Barcelona

Tutaj możesz porównać tanie loty z Warszawa (WAW) do Barcelona (BCN) w jedną lub w obie strony. W ciągu ostatnich kilku dni na idealo wyszukiwano i znaleziono następujące oferty. Możesz też rozpocząć własne wyszukiwanie lotów do Barcelona. Ceny i dostępność mogą zmienić się w każdej chwili.

Przydatne informacje o locie Warszawa - Barcelona

Lot Warszawa-Barcelona

Trasa Warszawa (WAW) - Barcelona (BCN) to jedna z najpopularniejszych w siatce połączeń międzynarodowych. Zainteresowanie lotami do serca Katalonii wzrosło wraz z pojawieniem się i rozwojem tanich linii lotniczych. Szczególnie, iż pozwala ono na pokonanie około 2500 km w ciągu zaledwie 3 godzin.

Drugie co do wielkości miasto Hiszpanii stanowi ośrodek przemysłowy i finansowy regionu. Bogactwo historyczne i kulturalne miasta, architektura słynąca z wyjątkowych projektów Gaudiego jak chociażby Sagrada Familia, Casa Vicens czy Palau Güell oraz niesamowita atmosfera czynią Barcelonę jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów- w tym również Polaków- miast. Ze względu na znakomite usytuowanie bezpośrednio nad Morzem Śródziemnym znajdziemy tutaj poza ogromną liczbą wyjątkowych zabytków również piękne plaże zlokalizowane wzdłuż całego wybrzeża. Największe, najstarsze i najbardziej reprezentatywne to plaża Barceloneta i Sant Sebastia. Po zażytych tu kąpielach słonecznych w ciągu dnia można kosztować życie nocne, ciesząc się bogatą ofertą kawiarni i klubów na słynnej promenadzie.

Lotnisko w Barcelonie

Międzynarodowy port lotniczy Barcelona „El Prat” jest głównym lotniskiem obsługującym Barcelonę i Katalonię. Położony jest około 10 km od centrum w miejscowości El Prat de Llobregat. Dobrze rozwinięta siatka komunikacji miejskiej pozwala pasażerom na sprawny i mało skomplikowany dojazd do miasta. Do dyspozycji podróżnych są nie tylko taksówki ale i autobusy (Aerobus A1 i A2 kursujące między lotniskiem a Plaça Catalunya) oraz kolej Renfe łącząca lotnisko z centrum miasta.

Tanie bilety z Warszawy do Barcelony

Bezpośrednie połączenia lotnicze z warszawskiego Okęcia do Barcelony oferują Polskie Linie Lotnicze LOT. Tanie linie lotnicze Ryanair oraz węgierskie Wizzair obsługują trasę Warszawa Modlin (WMI) - Barcelona. Ponadto niektóre linie lotnicze oferują usługi na tej trasie z tzw. międzylądowaniem (np. Lufthansa). Wśród tak bogatej oferty funkcjonuje stosunkowo duża konkurencja mająca znaczny wpływ na ceny biletów. Zanim zaczniemy planować podróż warto więc porównać ceny lotów w celu znalezienia najkorzystniejszej opcji. Z reguły najlepiej jest zaplanować lot z wyprzedzeniem i skorzystać z wyszukiwania elastycznego bądź też przejrzeć oferty last minute.

Informacje dotyczące lotu: Warszawa - Barcelona

Lot tam i z powrotem od 129,98 zł
Czas lotu min.. 03:00 / max.. 03:10
Czas lotu powrotnego min.. 03:05
Odległość 1872 km
Loty tygodniowo 10
Lotnisko odlotu Port lotniczy Warszawa - Okęcie im. Fryderyka Chopina (WAW)
Lotnisko przylotu Port lotniczy Barcelona - El Prat de Llobregat (BCN)
Państwo docelowe Loty - Hiszpania
Alternatywne trasy do Hiszpania
Alternatywne loty do Barcelona
Miejsca docelowe lotów w podobnej cenie