Loty Poznań - Frankfurt

Przydatne informacje o locie Poznań - Frankfurt

Lot Poznań – Frankfurt

Połączenia lotnicze z Poznania do Frankfurtu nad Menem (POZ - FRA) są bardzo lubiane wśród Polaków. Frankfurt jako finansowa metropolia Europy oraz powszechnie znane centrum wystawiennicze jest głównie celem podróży służbowych. Swoje centralne siedziby mają tutaj największe niemieckie banki i giełdy. Położenie w centralnym punkcie Europy sprawia, że to właśnie tutaj znajduje się jeden z ważniejszych węzłów komunikacyjnych kraju. Ponadto tutejsze lotnisko (największe w Niemczech) stanowi doskonałą bazę przesiadkową dla lotów do krajów na całym świecie. Sprawia to, iż loty do Frankfurtu są jednymi z najczęściej realizowanych w siatce połączeń międzynarodowych. Frankfurt nad Menem wraz z pobliskimi miastami, jak Wiesbaden, Moguncja czy Darmstadt, tworzy region metropolitalny Ren-Men (Rhein-Main-Gebiet). Zamieszkuje go prawie 5,8 miliona ludzi.

Lotnisko we Frankfurcie nad Menem

Port lotniczy we Frankfurcie nad Menem, znany jako Ren-Men, jest największym i jednym z najczęściej odwiedzanych lotnisk w Niemczech. Położony jest około 15 km na południowy-zachód od centrum miasta. Posiada on dwa terminale, między którymi regularnie kursuje SkyLine. Lotnisko jest bardzo dobrze skomunikowane z Frankfurtem oraz innymi regionami Niemiec. Połączenie z autostradami A3 i A5 zapewnia sprawny i łatwy dojazd samochodem. Ponadto kursuje tu wiele linii autobusowych. W łatwy i szybki sposób można tu dojechać pociagami oraz taksówkami różnych korporacji.

Czas lotu z Poznania do Frankfurtu

Ze stolicy Wielkopolski do Frankfurtu nad Menem polecimy między innymi dzięki Polskim Liniom Lotniczym LOT. Bezpośrednie loty na tej trasie oferuje również niemiecka Lufthansa. Loty bez przesiadek pozwalają na znalezienie się na największym niemieckim lotnisku zaledwie w ciągu 1,5 godziny. Dla porównania chcąc pokonać dystans około 800 km samochodem, potrzebowalibyśmy średnio 7 godzin. Znalezienie tanich biletów lotniczych na tej trasie nie powinno stanowić problemu. Oprócz przewoźników oferujących loty bezpośrednie wiele linii lotniczych oferuje przeloty z tzw. międzylądowaniem. Są to z reguły bardziej czasochłonne podróże, jednak nierzadko korzystniejsze cenowo. W efekcie ta bogata oferta połączeń lotniczych stanowi o sporej konkurencji, korzystnie wpływając na ceny biletów.

Informacje dotyczące lotu: Poznań - Frankfurt

Lot tam i z powrotem od 172,00 zł
Czas lotu min.. 01:25 / max.. 01:30
Czas lotu powrotnego min.. 01:20
Odległość 636 km
Loty tygodniowo 23
Lotnisko odlotu Poznań - Ławica im. Henryka Wieniawskiego (POZ)
Lotnisko przylotu Frankfurt nad Menem (FRA)
Państwo docelowe Niemcy
Alternatywne trasy do Niemcy
Alternatywne loty do Frankfurt
Miejsca docelowe lotów w podobnej cenie