Loty Katowice - Dortmund

Przydatne informacje o locie Katowice - Dortmund

Lot z Katowic do Dortmundu

Bardzo popularna i lubiana w siatce lotniczych połączeń międzynarodowych jest trasa Katowice - Dortmund (KTW - DTM). Miasto kojarzone jest przede wszystkim z jednym z bardziej znanych klubów piłkarskich Niemiec - Borussia Dortmund. Mecze klubowe przyciągają doń całe rzesze kibiców piłki nożnej. Miasto jest ponadto jednym z ważniejszych ośrodków przemysłowych w kraju. Rozwinięte są tutaj różne gałęzie przemysłu, głównie przemysł maszynowy, hutnictwo żelaza oraz wydobycie węgla kamiennego. Dortmund stanowi również ważne centrum finansowo - handlowe, a także uniwersyteckie i akademickie regionu. Dzięki wyjątkowej i wielokulturowej atmosferze, ciekawej historii i wielości zabytków przyciąga aktualnie całe masy turystów, nie będąc już jedynie celem podróży służbowych i biznesowych.

Port lotniczy Dortmund

Międzynarodowy port lotniczy Dortmund oddalony jest około 16 km od centrum miasta. Jest to jedno z głównych lotnisk Zagłębia Ruhry oraz jeden z ważniejszych węzłów komunikacyjnych regionu. Stanowi także doskonałą bazę przesiadkową dla wielu lotów do krajów na całym świecie. Połączenie z autostradami oraz drogami ekspresowymi zapewnia łatwy i szybki dojazd samochodem oraz taksówką. Do dyspozycji podróżnych są ponadto regularnie kursujące autobusy oraz oddalona o zaledwie 3 km stacja kolejowa. Bardzo dobrze rozwinięta siatka połączeń kolejowych pozwala ponadto na łatwy dojazd do innych miast położonych w tej części Niemiec.

Niskokosztowe połączenia Katowice - Dortmund

Bezpośrednie przeloty z Katowic do Dortmundu zapewniają głównie tanie linie lotnicze Wizzair. Czas lotu bez przystanków wynosi wtedy zaledwie 1 godzinę 40 minut, co w porównaniu do ewentualnej podróży samochodem jest niczym przysłowiowe „mrugnięcie okiem”. Ze względu na dużą popularność tej trasy wielu przewoźników oferuje również połączenia z tzw. międzylądowaniem. Są one z reguły bardziej czasochłonne, a ponadto w przypadku tej trasy niekoniecznie tańsze. Planując podróż warto skorzystać z porównywarki cen lotów oraz dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem. Znalezienie tanich biletów lotniczych do Dortmundu nie powinno stanowić żadnego problemu.

Informacje dotyczące lotu: Katowice - Dortmund

Lot tam i z powrotem od 32,22 zł
Czas lotu min.. 01:45
Czas lotu powrotnego min.. 01:30
Odległość 811 km
Loty tygodniowo 16
Lotnisko odlotu Katowice - Pyrzowice (KTW)
Lotnisko przylotu Dortmund (DTM)
Państwo docelowe Niemcy
Alternatywne trasy do Niemcy
Alternatywne loty do Dortmund
Miejsca docelowe lotów w podobnej cenie