idealo Preisfinderidealo Preisfinder - Finde den niedrigsten Flugpreis nach Abflugdatum
LANG_widget_price_headline_widget
LANG_widget_price_interface_add_inbound
LANG_widget_price_interface_add_inbound_label
LANG_widget_price_interface_add_inbound_label
LANG_widget_price_interface_add_inbound

Przydatne informacje o locie Katowice - Monachium

Lot z Katowic do Monachium

Trasa lotu Katowice - Monachium (KTW - MUC) to głównie trasa biznesowa. Jest ona bardzo lubiana i często uczęszczana przez Polaków. Stolica Bawarii przyciąga również liczne grupy turystów. Miasto oferuje swoim zwiedzającym wiele atrakcji, niepowtarzalne obiekty architektury jak Opera Narodowa, liczne kościoły z Katedrą Najświętszej Marii Panny na czele, znajdujący się w sercu miasta Ogród Angielski, historyczny browar Hofbräuhaus i odbywające się corocznie, największe na świecie święto piwa - Oktoberfest. Miasto jest centrum gospodarczym, finansowym i kulturalno - naukowym południowej części Niemiec. Znajdują się tu wielkie zakłady przemysłowe największych niemieckich koncernów jak BMW czy Siemens. Monachium jest ponadto organizatorem prestiżowych targów i imprez wystawienniczych, przyciągających corocznie blisko 2 miliony ludzi.

Lotnisko w Monachium

Międzynarodowy port lotniczy im. Franza Josefa Straussa to drugie pod względem wielkości (po Frankfurcie) lotnisko Niemiec. Znajduje się około 28 km na północny-wschód od miasta i jest z nim bardzo dobrze skomunikowane. Doskonale rozwinięta sieć transportu publicznego oraz tranzytu masowego umożliwia bezpośredni dojazd do miasta zarówno taksówkami, autobusami oraz koleją miejską. Przejazd pociągiem do dworca głównego zajmuje mniej więcej 40 do 45 minut, natomiast do Marienplatz w centrum miasta około 50 minut.

Tanie loty Katowice - Monachium

Połączenia lotnicze z Katowic do Monachium oferują głównie Polskie Linie Lotnicze LOT oraz Deutsche Lufthansa. Czas przelotów bezpośrednich wynosi około 1 godzinę i 30 minut, co w porównaniu do ewentualnej podróży samochodem jest niczym przysłowiowe „mrugnięcie okiem”. Znalezienie tanich biletów lotniczych do stolicy Bawarii nie powinno stanowić problemu ze względu na duże zainteresowanie tą trasą. Najkorzystniej jest jednak zaplanować podróż z wyprzedzeniem i skorzystać z porównywarki cen lotów. Warto również pamiętać, iż na przełomie września i października bilety lotnicze mogą być najdroższe ze względu na odbywający się wtedy Oktoberfest.