Loty Wrocław - Frankfurt

Przydatne informacje o locie Wrocław - Frankfurt

Lot Wrocław - Frankfurt

Trasa z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem (WRO-FRA) jest jedną z częściej realizowanych w siatce połączeń międzynarodowych. Położone w centralnym punkcie europy lotnisko jest doskonałą bazą przesiadkową dla wielu lotów do krajów na całym świecie. Frankfurt stanowi głównie cel podróży służbowych. Jest on bowiem jedną z najważniejszych światowych metropolii finansowych. To właśnie tutaj znajdują się centralne siedziby największych niemieckich banków i giełd. Wraz z pobliskimi miastami, między innymi Wiesbaden, Moguncja czy Darmstadt, tworzy on region metropolitalny Ren-Men (Rhein-Main-Gebiet) zamieszkały przez blisko 5,8 miliona ludzi. Tutaj ponadto znajduje się jeden z głównych węzłów komunikacyjnych kraju. Dzięki bardzo dobrze rozwiniętym połączeniom kolejowym, bez problemu dostaniemy się z Frankfurtu również do innych miast położonych w południowo- zachodniej części Niemiec.

Port lotniczy we Frankfurcie nad Menem

Lotnisko we Frankfurcie nad Menem, nazywane także Ren-Men, jest największym portem lotniczym w Niemczech. Znajduje się około 15 km na południowy-zachód od centrum miasta. Posiada dwa terminale, między którymi regularnie kursuje SkyLine. Lotnisko jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta oraz innymi regionami Niemiec. Połączenie z autostradami A3 i A5 zapewnia sprawny i łatwy dojazd samochodem. Ponadto kursuje tu wiele linii autobusowych. Port lotniczy we Frankfurcie jest również bardzo łatwo osiągalny za pomocą pociągów zarówno podmiejskich, regionalnych jak i dalekobieżnych oraz różnych korporacji taksówek.

Tanie loty Wrocław-Frankfurt

Znalezienie tanich biletów z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem nie powinno stanowić żadnego problemu. Połączenia na tej trasie oferują między innymi Polskie Linie Lotnicze LOT oraz niemiecka Lufthansa. Czas lotu bez międzylądowań wynosi średnio około 1 godzinę i 30 minut. Chcąc pokonać tę trasę samochodem potrzebowalibyśmy- dla porównania- blisko 7 godzin. Przelot samolotem pozwala więc zaoszczędzić sporo czasu.