Lot z Warszawy do Sztokholmu

Trasa Warszawa (WAW) Sztokholm (ARN) jest jedną z najczęściej uczęszczanych w siatce połączeń międzynarodowych. Wynika to głównie z walorów turystycznych miasta. Położone jest ono na 14 wyspach w środkowej części wschodniego wybrzeża półwyspu Skandynawskiego. Sztokholm jest ośrodkiem administracyjnym, gospodarczym, kulturalnym i naukowym kraju. Siedzibę swoją ma tu rząd oraz rodzina królewska. Wyjazd do pracy, wypad na weekend czy np. podróż służbowa - wiele linii lotniczych oferuje loty do Sztokholmu, a wysoka konkurencja i bogata oferta pozwala znaleźć połączenia w korzystnych cenach bez względu na cel podróży.

...

Alternatywna trasa Warszawa - Sztokholm

Ciekawą i korzystną cenowo alternatywą dla osób podróżujących ze stolicy Polski do stolicy Szwecji może okazać się trasa Warszawa Modlin - Sztokholm Skavsta (WMI-NYO).

...

Port lotniczy Sztokholm Arlanda ARN

Sztokholm obsługiwany jest przez 4 porty lotnicze (ARN, BMA, NYO, VST). Głównym i największym lotniskiem jest międzynarodowy port lotniczy Sztokholm-Arlanda (ARN). Znajduje się on 42 km na północ od centrum miasta i jest bardzo dobrze z nim skomunikowany. Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady sprawia, że łatwo i szybko dostaniemy się do/z miasta samochodem. Do dyspozycji pasażerów są również taksówki, regularnie kursujące autobusy oraz pociąg Arlanda Express.

...

Tanie loty z Warszawy do Sztokholmu

Bezpośrednio do szwedzkiej stolicy polecimy między innymi Polskimi Liniami Lotniczymi LOT. Odległość 812 kilometrów dzielącą Warszawę i Sztokholm pokonamy samolotem w zaledwie 1 godzinę i 50 minut. W porównaniu z jazdą samochodem wymagającą pokonania 1500 km pozwala to skrócić czas podróży średnio o 14 godzin. Tanie latanie między europejskimi stolicami oferują również inne linie lotnicze jak np. Air Baltic, SAS Scandinavian Airlines czy Deutsche Lufthansa. Są to głównie loty z międzylądowaniem, a przez to z reguły bardziej czasochłonne. Warto jednak zapoznać się z takimi ofertami, gdyż nierzadko cechują je atrakcyjne ceny. Pomocna w tym względzie będzie również porównywarka cen lotów.

...