Loty Rzeszów - Nowy Jork

Przydatne informacje o locie Rzeszów - Nowy Jork

Lot Rzeszów-Nowy Jork

Loty na trasie Rzeszów- Nowy Jork (RZE - NYC) należą do bardzo lubianych połączeń międzykontynentalnych. Nowy Jork to niezmiennie od 1790 roku największe miasto amerykańskie. Określane jest mianem „światowej stolicy” amerykańskiej kultury, mody jak i sztuki. Każdego roku przyciąga ponad 40 milionów zwiedzających. Nowy Jork to także światowej rangi ośrodek biznesowy, finansowy oraz polityczny, a także centrum edukacji. Znajdują się tu liczne uczelnie, akademie i instytuty nauki. Jest siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych odgrywając tym samym wielką rolę na arenie polityki międzynarodowej. Miasto składa się z pięciu dzielnic, a najbardziej rozpoznawalną i charakterystyczną jest słynny Manhattan. Trasa Rzeszów - Nowy Jork należy nie tylko do tras biznesowych, ale głównie turystycznych.

Nowy Jork - lotniska

W rejonie nowojorskiej metropolii znajdują się trzy lotniska - dwa w nowojorskiej dzielnicy Queens: lotnisko im. Johna F. Kennedy'ego (JFK) i La Guardia (LGA) oraz trzecie w oddalonym o 25 km Newark'u w stanie New Jersey (EWR).

Największym pod względem liczby odprawianych pasażerów lotniskiem w Stanach Zjednoczonych i jednocześnie głównym międzynarodowym portem Nowego Jorku jest port lotniczy im. Johna F. Kennedy'ego (JFK). Znajduje się on w południowo-wschodniej części miasta. Z lotniska do miasta dojechać można licencjonowaną taksówką, wynajętym samochodem lub bezpłatnym autobusem Airline Connection. Do najbliższej stacji metra dowiezie nas pociąg AirTrain.

Rzeszów - Nowy Jork

Duża popularność połączeń lotniczych z Rzeszowa do Nowego Jorku stanowi o sporej konkurencji wśród przewoźników. Ze względu na dużą częstotliwość uczęszczania tej trasy mamy do wyboru bogatą ofertę lotów z tzw. międzylądowaniem. Najkorzystniejsze wydają się być połączenia lotnicze z międzylądowaniem we Frankfurcie nad Menem (FRA). Przeloty z Rzeszowa do Nowego Jorku możliwe są między innymi dzięki: Deutsche Lufthansa, Swiss International Airlines, Polskim Liniom Lotniczym LOT oraz wielu innym cenionym przewoźnikom. Bez względu na to, jakie linie lotnicze wybierzemy, tanie bilety najlepiej zarezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Warto również, planując podróż, porównać ceny biletów lotniczych na loty.idealo.pl.

Informacje dotyczące lotu: Rzeszów - Nowy Jork

Czas lotu min.. 10:10
Czas lotu powrotnego min.. 08:20
Odległość 7041 km
Loty tygodniowo 1
Lotnisko odlotu Rzeszów-Jasionka (RZE)
Lotnisko przylotu Nowy Jork, wszystkie lotniska (EWR, JFK, LGA) (NYC)
Państwo docelowe Stany Zjednoczone
Alternatywne loty do Nowy Jork