Loty Warszawa - Mediolan

Nasze najtańsze oferty lotów z Warszawa do Mediolan

Tutaj możesz porównać tanie loty z Warszawa (WAW) do Mediolan (MIL) w jedną lub w obie strony. W ciągu ostatnich kilku dni na idealo wyszukiwano i znaleziono następujące oferty. Możesz też rozpocząć własne wyszukiwanie lotów do Mediolan. Ceny i dostępność mogą zmienić się w każdej chwili.

Przydatne informacje o locie Warszawa - Mediolan

Lot z Warszawy do Mediolanu

Połączenia lotnicze z Warszawy do Mediolanu (WAW - MIL) są bardzo popularne wśród Polaków. Drugie co do wielkości miasto we Włoszech jest bowiem najczęstszym miejskim celem turystycznym. Jest jednym z ważniejszych ośrodków naukowych Włoch, znajduje się tu bowiem aż siedem uniwersytetów, instytuty naukowe oraz akademie. Mediolan stanowi również jedną z najważniejszych europejskich stolic mody. Jest ona dla Mediolańczyków nie tylko pasją ale i jedną z ważniejszych gałęzi przemysłu. Miasto łączy w sobie industrializm oraz historię. Turystów z całego świata przyciągają głównie liczne muzea, katedry, kościoły oraz galerie. Miasto zamieszkuje około 1,3 miliona ludzi.

Porty lotnicze Mediolanu (MIL / MXP, LIN, BGY)

Mediolan obsługiwany jest przez trzy porty lotnicze. Port lotniczy Mediolan-Malpensa (MXP) położony jest około 50 km na północny - zachód od centrum miasta. Jest to jedno z największych lotnisk we Włoszech. Bardzo dobrze rozwinięta sieć komunikacji miejskiej ułatwia dojazd z/do centrum miasta. Do dyspozycji pasażerów jest linia kolejowa Malpensa Express oraz linie autobusowe. Drugim z międzynarodowych portów lotniczych Mediolanu jest port lotniczy Mediolan-Linate (LIN). Z racji niewielkiej odległości od miasta port ten obsługuje przede wszystkim loty krajowe. Międzynarodowy port lotniczy Bergamo-Orio al Serio (BGY) położony jest około 50 km na wschód od centrum miasta. Obsługuje głównie tanich przewoźników lotniczych.

Tanie loty Warszawa - Mediolan

W zależności od tego czy zdecydujemy się na wylot z lotniska Warszawa Modlin (WMI) czy Warszawa Okęcie (WAW), mamy do wyboru bogatą ofertę lotów obsługiwanych przez różne linie lotnicze. Bezpośrednio do Mediolanu z portu Warszawa Modlin polecimy tanimi liniami Wizzair. Ponadto bezpośrednie przeloty z warszawskiego Okęcia oferują między innymi Polskie Linie Lotnicze LOT oraz Air One. Ze względu na ogromną popularność tej trasy istnieje również wiele możliwości zarezerwowania lotu z przesiadką. Przeloty takie są z reguły bardziej czasochłonne ale często w bardzo atrakcyjnych cenach. Bezpośrednie przeloty z Warszawy do Mediolanu trwają średnio 2 godziny 10 minut. Decydując się na rezerwację biletów lotniczych warto wziąć pod uwagę nie tylko ich ceny ale i położenie lotniska. Bez względu na to jakie linie lotnicze wybierzemy, warto wcześniej porównać ceny oraz zarezerwować podróż z wyprzedzeniem.

Informacje dotyczące lotu: Warszawa - Mediolan

Lot tam i z powrotem od 132,36 zł
Czas lotu min.. 02:05 / max.. 02:15
Czas lotu powrotnego min.. 02:00/ max.. 02:15
Odległość 1138 km
Loty tygodniowo 31
Lotnisko odlotu Port lotniczy Warszawa - Okęcie im. Fryderyka Chopina (WAW)
Lotnisko przylotu Port lotniczy Mediolan, wszystkie lotniska (MXP, LIN, BGY) (MIL)
Państwo docelowe Loty - Włochy