Loty Kraków - Mediolan

Nasze najtańsze oferty lotów z Kraków do Mediolan

Tutaj możesz porównać tanie loty z Kraków (KRK) do Mediolan (MIL) w jedną lub w obie strony. W ciągu ostatnich kilku dni na idealo wyszukiwano i znaleziono następujące oferty. Możesz też rozpocząć własne wyszukiwanie lotów do Mediolan. Ceny i dostępność mogą zmienić się w każdej chwili.

Przydatne informacje o locie Kraków - Mediolan

Lot z Krakowa do Mediolanu

Połączenia z Krakowa do Mediolanu (KRK - MIL) stanowią jedne z najbardziej lubianych przez Polaków tras lotniczych. Drugie co do wielkości miasto we Włoszech stanowi bowiem najczęściej odwiedzane przez turystów miasto w całej Europie. Mediolan jest jednym z najważniejszych ośrodków naukowych Włoch, znajduje się tu aż siedem uniwersytetów, instytuty naukowe oraz akademie. To kosmopolityczne miasto określane jest również mianem europejskiej stolicy mody. Łączy w sobie industrializm, historię oraz niepowtarzalną atmosferę. Turystów z całego świata przyciągają głównie liczne zabytki, muzea, katedry, kościoły oraz galerie. Miasto zamieszkuje około 1,3 miliona ludzi.

Porty lotnicze Mediolanu (MIL / MXP, LIN, BGY)

Mediolan obsługiwany jest przez trzy porty lotnicze. Jedno z największych lotnisk we Włoszech - port lotniczy Mediolan-Malpensa (MXP) - położone jest około 50 km od centrum miasta. Do dyspozycji pasażerów jest linia kolejowa Malpensa Express oraz linie autobusowe. Drugim z międzynarodowych portów lotniczych Mediolanu jest port lotniczy Mediolan-Linate (LIN). Z racji niewielkiej odległości od miasta port ten obsługuje przede wszystkim loty krajowe. Międzynarodowy port lotniczy Bergamo-Orio al Serio (BGY) obsługuje głównie tanie linie lotnicze. Położony jest około 50 km na wschód od centrum miasta.

Tanie loty Kraków - Mediolan

Tanie bilety lotnicze z Krakowa do Mediolanu oferuje nam między innymi Ryanair. Linie te obsługują trasę Kraków-Balice - Mediolan-Bergamo (KRK - BGY). Obok niskokosztowych połączeń lotniczych istnieją liczne oferty lotów z przesiadkami. Są one zwykle bardziej czasochłonne ale często także w atrakcyjnych cenach. Czas lotów bezpośrednich wynosi około 1 godzinę 40 minut. Decydując się na rezerwację biletów lotniczych warto wziąć pod uwagę nie tylko ich ceny ale i położenie lotniska. Bez względu na to jakie linie lotnicze wybierzemy, warto wcześniej porównać ceny oraz zarezerwować podróż z wyprzedzeniem.

Informacje dotyczące lotu: Kraków - Mediolan

Lot tam i z powrotem od 67,39 zł
Czas lotu min.. 01:50
Czas lotu powrotnego min.. 01:55
Odległość 942 km
Loty tygodniowo 3
Lotnisko odlotu Kraków - Balice im. Jana Pawła II (KRK)
Lotnisko przylotu Mediolan, wszystkie lotniska (MXP, LIN, BGY) (MIL)
Państwo docelowe Włochy
Alternatywne trasy do Włochy
Alternatywne loty do Mediolan
Miejsca docelowe lotów w podobnej cenie