Loty Poznań - Barcelona

Nasze najtańsze oferty lotów z Poznań do Barcelona

Tutaj możesz porównać tanie loty z Poznań (POZ) do Barcelona (BCN) w jedną lub w obie strony. W ciągu ostatnich kilku dni na idealo wyszukiwano i znaleziono następujące oferty. Możesz też rozpocząć własne wyszukiwanie lotów do Barcelona. Ceny i dostępność mogą zmienić się w każdej chwili.

Przydatne informacje o locie Poznań - Barcelona

Lot z Poznania do Barcelony

Trasa lotu Poznań - Barcelona (POZ - BCN) to jedna z najpopularniejszych w siatce połączeń międzynarodowych. Zainteresowanie lotami do serca Katalonii znacznie wzrosło wraz z rozwojem tanich linii lotniczych. Drugie co do wielkości miasto Hiszpanii stanowi ośrodek przemysłowy, finansowy, a przede wszystkim turystyczny regionu. Bogactwo historyczne i kulturalne miasta, architektura słynąca z wyjątkowych projektów Gaudiego jak chociażby Sagrada Familia, Casa Vicens czy Palau Güell oraz niesamowita atmosfera czynią Barcelonę jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów- w tym również Polaków- miast. Położenie bezpośrednio nad Morzem Śródziemnym sprawia, iż poza ogromną liczbą wyjątkowych zabytków znajdziemy tutaj również piękne plaże zlokalizowane wzdłuż całego wybrzeża. Po zażytych tu kąpielach słonecznych w ciągu dnia można kosztować życie nocne, ciesząc się bogatą ofertą kawiarni i klubów na słynnej promenadzie.

Lotnisko w Barcelonie

Międzynarodowy port lotniczy Barcelona „El Prat” jest głównym lotniskiem obsługującym Barcelonę i Katalonię. Położony jest około 10 km od centrum miasta. Dobrze rozwinięta siatka komunikacji miejskiej pozwala pasażerom na sprawny i mało skomplikowany dojazd do miasta. Do dyspozycji podróżnych są nie tylko taksówki ale i autobusy (Aerobus A1 i A2 kursujące między lotniskiem a Plaça Catalunya) oraz kolej Renfe łącząca lotnisko z centrum miasta.

Tanie bilety lotnicze z Poznania do Barcelony

Bezpośrednie przeloty z Poznania do Barcelony oferują między innymi tanie linie lotnicze Ryanair. Czas podróży wynosi mniej więcej 2 godziny i 45 minut. Niektóre linie lotnicze oferują usługi na tej trasie z tzw. międzylądowaniem (np. Lufthansa). Bogata oferta lotów na tej trasie warunkuje sporą konkurencję mającą znaczny wpływ na ceny biletów. Zanim zaczniemy planować podróż warto porównać ceny lotów. Z reguły najlepiej jest zaplanować lot z wyprzedzeniem i skorzystać z wyszukiwania elastycznego bądź też przejrzeć oferty last minute.

Informacje dotyczące lotu: Poznań - Barcelona

Lot tam i z powrotem od 150,28 zł
Odległość 1665 km
Lotnisko odlotu Port lotniczy Poznań - Ławica im. Henryka Wieniawskiego (POZ)
Lotnisko przylotu Port lotniczy Barcelona - El Prat de Llobregat (BCN)
Państwo docelowe Loty - Hiszpania
Alternatywne trasy do Hiszpania
Alternatywne loty do Barcelona
Miejsca docelowe lotów w podobnej cenie