Loty Wrocław - Dortmund

Nasze najtańsze oferty lotów z Wrocław do Dortmund

Tutaj możesz porównać tanie loty z Wrocław (WRO) do Dortmund (DTM) w jedną lub w obie strony. W ciągu ostatnich kilku dni na idealo wyszukiwano i znaleziono następujące oferty. Możesz też rozpocząć własne wyszukiwanie lotów do Dortmund. Ceny i dostępność mogą zmienić się w każdej chwili.

Przydatne informacje o locie Wrocław - Dortmund

Lot z Wrocławia do Dortmundu

Trasa Wrocław - Dortmund (WRO - DTM) jest jedną z najczęściej uczęszczanych przez Polaków. Dortmund położony w kraju związkowym Nadrenia Północna- Westfalia stanowi jeden z ważniejszych ośrodków przemysłowych Niemiec. Rozwinięte są tutaj różne gałęzie przemysłu, głównie hutnictwo żelaza, wydobycie węgla kamiennego oraz przemysł maszynowy. Dortmund jest także ważnym ośrodkiem finansowym, handlowym, uniwersyteckim i naukowym regionu. Miasto przez długi czas było głównie celem podróży służbowych. Aktualnie dzięki wyjątkowej i wielokulturowej atmosferze, ciekawej historii, wielości zabytków oraz słynnemu klubowi sportowemu Borussia Dortmund przyciąga również całe masy turystów.

Port lotniczy Dortmund

Międzynarodowy port lotniczy Dortmund (DTM) jest jednym z głównych lotnisk Zagłębia Ruhry. Położony jest około 16 km od centrum miasta i bardzo dobrze z nim skomunikowany. Stanowi doskonałą bazą przesiadkową dla wielu lotów do krajów na całym świecie. Połączenie z autostradami oraz drogami ekspresowymi zapewnia łatwy i szybki dojazd samochodem oraz taksówką. Do dyspozycji podróżnych są ponadto regularnie kursujące autobusy oraz oddalona o zaledwie 3 km stacja kolejowa. Dzięki bardzo dobrze rozwiniętym połączeniom kolejowym, bez problemu dostaniemy się również do innych miast położonych w tej części Niemiec.

Tanie latanie Wrocław - Dortmund

Znalezienie tanich połączeń lotniczych z Wrocławia do Dortmundu nie powinno stanowić żadnego problemu. Bezpośrednie i niskokosztowe połączenia na tej trasie oferują między innymi tanie linie lotnicze Wizzair. Czas lotu wynosi zaledwie 1 godzinę 30 minut. Dla porównania chcąc pokonać dystans prawie 800 km samochodem, potrzebowalibyśmy średnio 7 godzin. Pokonanie tego odcinka samolotem stanowi więc znaczną oszczędność czasu. Wielu przewoźników oferuje także połączenia z tzw. międzylądowaniem. Są one z reguły bardziej czasochłonne, a ponadto w przypadku tej trasy niekoniecznie tańsze. Planując podróż warto skorzystać z porównywarki cen lotów oraz dokonać rezerwacji biletów lotniczych z wyprzedzeniem.

Informacje dotyczące lotu: Wrocław - Dortmund

Lot tam i z powrotem od 257,34 zł
Czas lotu min.. 01:30
Czas lotu powrotnego min.. 01:20
Odległość 647 km
Loty tygodniowo 2
Lotnisko odlotu Port lotniczy Wrocław - Strachowice im. Mikołaja Kopernika (WRO)
Lotnisko przylotu Port lotniczy Dortmund (DTM)
Państwo docelowe Loty - Niemcy
Alternatywne trasy do Niemcy
Alternatywne loty do Dortmund
Miejsca docelowe lotów w podobnej cenie