idealo Preisfinderidealo Preisfinder - Finde den niedrigsten Flugpreis nach Abflugdatum
LANG_widget_price_headline_widget
LANG_widget_price_interface_add_inbound
LANG_widget_price_interface_add_inbound_label
LANG_widget_price_interface_add_inbound_label
LANG_widget_price_interface_add_inbound

Porady dotyczące podróży

Lot Warszawa-Ateny

Loty na trasie Warszawa-Ateny (WAW - ATH) są bardzo popularne wśród Polaków. Ateny to stolica i największe miasto Grecji. Ateny położone są na równinie pomiędzy Zatoką Sarońską otoczoną górami Egaleo, Parnitha, Imittos und Pentelikon. Miasto stanowi jeden z głównych i najważniejszych ośrodków turystycznych Europy. Wielość zabytków kultury antycznej przyciąga doń całe rzesze zwiedzających, w związku z czym przeloty na trasie Warszawa-Ateny należą do jednych z najbardziej popularnych wśród turystów. Ateny to ponadto siedziba banków, towarzystw ubezpieczeniowych i licznych firm żeglugowych. Trasa Warszawa-Ateny jest więc także trasą podróży służbowych.

Lotnisko Ateny - informacje

Międzynarodowy port lotniczy im. Elefteriosa Wenizelosa (ATH) położony jest około 25 km na wschód od centrum Aten. Jest to największe lotnisko w kraju. Bez problemu dojechać można tu autostradą Attiki Odos, która połączona jest z obwodnicą miasta. Ponadto do dyspozycji podróżnych są trzy linie autobusowe, regularnie kursujące na lotnisko oraz metro stanowiące najszybszy środek komunikacji. Komunikacja miejska w Atenach jest bardzo dobrze rozwinięta, a na wszystkie środki transportu obowiązuje jeden rodzaj biletów.

Loty Warszawa - Ateny

Bezpośrednie przeloty z Warszawy do Aten zapewniają między innymi Polskie Linie Lotnicze LOT. Czas lotu na trasie Warszawa-Ateny (odległość blisko 1600 km) wynosi około 2 godziny 45 minut. Ze względu na duże zainteresowanie tą trasą istnieje wiele ofert umożliwiających zarezerwowanie lotu z przesiadką. Przeloty z tzw. międzylądowaniem są z reguły bardziej czasochłonne ale pozwalają sporo zaoszczędzić. Decydując się na rezerwację lotu z Warszawy do Aten warto zaplanować podróż z wyprzedzeniem. Pomocne będzie również skorzystanie z porównywarki cen lotów idealo.

Informacje dotyczące lotu Warszawa - Ateny
Dane Lotu Warszawa - Ateny
  • Czas lotu: min.. 02:30 / max.. 02:30
  • Odległość: 1601 km
  • Loty tygodniowo: 5
  • Czas lotu powrotnego: min.. 02:35 / max.. 02:35