Loty Warszawa - Ateny

Nasze najtańsze oferty lotów z Warszawa do Ateny

Tutaj możesz porównać tanie loty z Warszawa (WAW) do Ateny (ATH) w jedną lub w obie strony. W ciągu ostatnich kilku dni na idealo wyszukiwano i znaleziono następujące oferty. Możesz też rozpocząć własne wyszukiwanie lotów do Ateny. Ceny i dostępność mogą zmienić się w każdej chwili.

Przydatne informacje o locie Warszawa - Ateny

Lot Warszawa-Ateny

Loty na trasie Warszawa-Ateny (WAW - ATH) są bardzo popularne wśród Polaków. Ateny to stolica i największe miasto Grecji. Ateny położone są na równinie pomiędzy Zatoką Sarońską otoczoną górami Egaleo, Parnitha, Imittos und Pentelikon. Miasto stanowi jeden z głównych i najważniejszych ośrodków turystycznych Europy. Wielość zabytków kultury antycznej przyciąga doń całe rzesze zwiedzających, w związku z czym przeloty na trasie Warszawa-Ateny należą do jednych z najbardziej popularnych wśród turystów. Ateny to ponadto siedziba banków, towarzystw ubezpieczeniowych i licznych firm żeglugowych. Trasa Warszawa-Ateny jest więc także trasą podróży służbowych.

Lotnisko Ateny - informacje

Międzynarodowy port lotniczy im. Elefteriosa Wenizelosa (ATH) położony jest około 25 km na wschód od centrum Aten. Jest to największe lotnisko w kraju. Bez problemu dojechać można tu autostradą Attiki Odos, która połączona jest z obwodnicą miasta. Ponadto do dyspozycji podróżnych są trzy linie autobusowe, regularnie kursujące na lotnisko oraz metro stanowiące najszybszy środek komunikacji. Komunikacja miejska w Atenach jest bardzo dobrze rozwinięta, a na wszystkie środki transportu obowiązuje jeden rodzaj biletów.

Loty Warszawa - Ateny

Bezpośrednie przeloty z Warszawy do Aten zapewniają między innymi Polskie Linie Lotnicze LOT. Czas lotu na trasie Warszawa-Ateny (odległość blisko 1600 km) wynosi około 2 godziny 45 minut. Ze względu na duże zainteresowanie tą trasą istnieje wiele ofert umożliwiających zarezerwowanie lotu z przesiadką. Przeloty z tzw. międzylądowaniem są z reguły bardziej czasochłonne ale pozwalają sporo zaoszczędzić. Decydując się na rezerwację lotu z Warszawy do Aten warto zaplanować podróż z wyprzedzeniem. Pomocne będzie również skorzystanie z porównywarki cen lotów idealo.

Informacje dotyczące lotu: Warszawa - Ateny

Lot tam i z powrotem od 199,94 zł
Czas lotu min.. 02:30
Czas lotu powrotnego min.. 02:35
Odległość 1601 km
Loty tygodniowo 5
Lotnisko odlotu Port lotniczy Warszawa - Okęcie im. Fryderyka Chopina (WAW)
Lotnisko przylotu Port lotniczy Ateny - Elefterios Wenizelos (ATH)
Państwo docelowe Loty - Grecja
Alternatywne trasy do Grecja
Alternatywne loty do Ateny