Loty Warszawa - Oslo - Gardermoen

Przydatne informacje o locie Warszawa - Oslo - Gardermoen

Lot Warszawa-Oslo

Połączenia lotnicze z Warszawy do Oslo (WAW - OSL) są bardzo popularne wśród Polaków. Stolica i zarazem największe miasto Norwegii stanowi ośrodek przemysłowy, gospodarczy, administracyjny, naukowy i kulturalny kraju. Miasto jest ponadto centrum norweskiego transportu morskiego. Zamieszkiwane jest przez blisko 600 tys. mieszkańców, a cała aglomeracja liczy blisko 1,5 mln ludzi. Mimo, iż skupione są tu liczne ośrodki gospodarcze i polityczne, Oslo cechuje przyjazna i spokojna atmosfera. Jest to również doskonałe miejsce dla miłośników natury. Znajdują się tu bowiem liczne parki krajobrazowe, rezerwaty zieleni oraz tereny wspinaczkowe. Ten wyjątkowy klimat sprawia, iż Oslo przyciąga liczne grupy turystów.

Lotniska w Oslo

Międzynarodowy port lotniczy Oslo - Gardermoen (OSL) położony jest ok 48 km na północ od Oslo. Jest on bardzo dobrze skomunikowany z centrum miasta. Do dyspozycji pasażerów są zarówno pociągi jak i autobusy. Alternatywą dla tego lotniska jest port lotniczy Oslo - Trop (TRF). Oddalony jest około 120 km od miasta. Również stąd mamy doskonałe możliwości dotarcia do centrum. Umożliwiają to kursujące regularnie autobusy (Torp-Expressen) oraz pociągi.

Alternatywne lotniska na trasie Warszawa - Oslo

Decydując się na lot do Norwegii warto skorzystać z porównywarki cen i z wyprzedzeniem zapoznać się z ofertami linii lotniczych. Doskonałą alternatywę dla Warszawskiego Okęcia stanowi bowiem wylot z Warszawy-Modlin (WMI). Polecimy stąd tanimi liniami Wizzair na norweskie lotnisko Sandefjord - Torp (TRF). Stąd od Oslo dzieli nas już tylko około 120 km jazdy. Bezpośrednie przeloty z Warszawy do stolicy Norwegii trwają średnio 2 godziny. Oferowanych jest również wiele lotów z tzw. międzylądowaniem. Loty takie są z reguły bardziej czasochłonne, mogą jednak nierzadko okazać się tańszą alternatywą.