Loty Warszawa - Istanbul

Przydatne informacje o locie Warszawa - Istanbul

Lot Warszawa - Stambuł

Loty na trasie Warszawa-Stambuł (WAW-IST) są jednymi z najbardziej lubianych i najbardziej popularnych w siatce połączeń międzynarodowych. Stambuł to największe i najbardziej zaludnione miasto Turcji. Położone jest na dwóch kontynentach, częściowo w Europie i częściowo w Azji. Wschodnia i zachodnia część miasta połączone są mostami. Loty na trasie Warszawa-Stambuł uczęszczane są przede wszystkim przez turystów. Stambuł stanowi wielokulturowe centrum zabytków z okresu bizantyńskiego i osmańskiego. Znajdują się tu wyjątkowe muzea, meczety, kościoły, pałace i pomniki. Stambuł to ośrodek kulturalny, finansowy oraz handlowy kraju. Swoje siedziby mają tutaj liczne banki oraz uniwersytety. Miasto zamieszkiwane jest przez blisko 11 mln ludzi, a całą aglomerację zamieszkuje ponad 13 mln ludzi.

Lotnisko Stambuł-Istambuł

Międzynarodowy port lotniczy Stambuł-Istambuł Atatürk (IST) to największe lotnisko w Turcji. Położone jest w europejskiej części miasta, w Yeşilköy, w odległości około 15 kilometrów na południowy zachód od centrum Stambułu. Z lotniska do miasta bez problemu dojechać można samochodem, taksówkami, metrem oraz autobusem.

Warszawa-Stambuł tanie loty

Bezpośrednie loty na trasie Warszawa-Stambuł oferują Polskie Linie Lotnicze LOT oraz Turkish Airlines. Dzięki połączeniom lotniczym możemy pokonać odległość dzielącą Warszawę i Stambuł (blisko 1400 km) w ciągu zaledwie 2 godzin 30 minut. Wielu przewoźników oferuje ponadto loty z tzw. międzylądowaniem. Połączenia takie są z reguły bardziej czasochłonne ale stanowią przy tym bardzo korzystne oferty cenowe. Planując podróż z Warszawy do Stambułu warto porównać ceny biletów lotniczych na idealo oraz zaplanować wylot z wyprzedzeniem.

Informacje dotyczące lotu Warszawa - Istanbul
Dane Lotu Warszawa - Istanbul
  • Czas lotu: min.. 02:30 / max.. 02:40
  • Odległość: 1381 km
  • Loty tygodniowo: 21
  • Czas lotu powrotnego: min.. 02:30 / max.. 02:45