Loty Kraków - Oslo - Gardermoen

Przydatne informacje o locie Kraków - Oslo - Gardermoen

Lot z Krakowa do Oslo

Połączenia lotnicze z Krakowa do Oslo (KRK - OSL) są bardzo lubiane wśród Polaków. Stolica Norwegii stanowi ośrodek administracyjny i polityczny kraju. Oslo jako największe miasto Norwegii jest centrum przemysłowym, gospodarczym, administracyjnym, naukowym i kulturalnym regionu. Miasto jest także głównym węzłem norweskiego transportu morskiego. Zamieszkiwane jest przez blisko 600 tys. mieszkańców, a cała aglomeracja liczy blisko 1,5 mln ludzi. Mimo sporego skupiska ośrodków gospodarczych i politycznych, Oslo cechuje przyjazna i spokojna atmosfera. Znajduje się tu wiele parków krajobrazowych, rezerwatów zieleni oraz terenów wspinaczkowych. Ten wyjątkowy i niepowtarzalny klimat sprawia, iż Oslo przyciąga corocznie liczne grupy turystów.

Lotniska w Oslo

Międzynarodowy port lotniczy Oslo - Gardermoen (OSL) położony jest ok 48 km na północ od miasta. Jest on bardzo dobrze skomunikowany z centrum miasta. Do dyspozycji pasażerów są zarówno pociągi jak i autobusy. Alternatywą dla tego lotniska jest port lotniczy Oslo - Trop (TRF). Oddalony jest około 120 km od miasta. Również stąd mamy doskonałe możliwości dotarcia do centrum. Umożliwiają to kursujące regularnie autobusy (Torp-Expressen) oraz pociągi.

Tanie latanie z Krakowa do Oslo

Bezpośrednio z Krakowa do Oslo polecimy dzięki liniom lotniczym Norwegian Air Shuttle oraz Ryanair. Norweski przewoźnik obsługuje trasę Kraków-Balice - Oslo-Gardermoen (KRK - OSL), natomiast niskokosztowe połączenia Ryanair obsługują odcinek Kraków-Balice - Moss-Rygge (KRK - RYG). Czas lotu bez przystanków wynosi średnio 2 godziny. Ze względu na spore zainteresowanie ta trasą oferowanych jest także wiele lotów z międzylądowaniem. Są one bardziej czasochłonne ale często tańsze od przelotów bezpośrednich. Decydując się na podróż do Norwegii warto skorzystać z porównywarki cen i dokonać rezerwacji biletów z odpowiednim wyprzedzeniem.