Loty Warszawa - Nowe Delhi

Przydatne informacje o locie Warszawa - Nowe Delhi

Warszawa-Nowe Delhi

Loty na trasie Warszawa - Nowe Delhi (WAW-DEL) należą do połączeń lotniczych coraz częściej i chętniej uczęszczanych przez Polaków. Nowe Delhi to stolica Indii, położona w jednostce administracyjnej o nazwie Delhi. Cała aglomeracja, zarówno Stare i Nowe Delhi, zamieszkiwana jest przez blisko 21 milionów ludzi.

Miasto w wyjątkowy sposób łączy w sobie elementy historii i tradycji z nowoczesnością. Przy całej swej nowoczesności, miasto jest właściwie bez przerwy zakorkowane i pełne świętych krów. Delhi wraz z Damaszkiem uznawane są za jedne z najstarszych miast na świecie, istniejących od ponad 5 tysięcy lat. Bardzo interesujące zaplecze historyczne sprawia, iże miasto odwiedzają całe masy turystów. Z pewnością warto zwiedzić grobowiec Humajuna, wpisany w 1993 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO, wieżę Kutab Minar czy słynny meczet Jama Masjid (Meczet Piątkowy) - główny meczet Delhi. Miasto stanowi ponadto centrum administracji państwowej oraz główny węzeł komunikacyjny kraju. Tutejsze lotnisko jest głównym i najważniejszym portem lotniczym Indii. Wszystko to stanowi o popularności lotów na trasie Warszawa - Nowe Delhi.

Warszawa-Nowe Delhi loty

Na trasie Warszawa - Dehli brak jest bezpośrednich połączeń lotniczych. Jednak wielu przewoźników oferuje na tej trasie atrakcyjne loty z tzw. międzylądowaniem. Trasę Warszawa-Dehli pokonamy między innymi dzięki ofertom Aeroflot Russian Airlines, Emirates Airline, Finnair i wielu innym znanym i cenionym przewoźnikom. Dość spore zainteresowanie trasą stanowi bowiem o dużej konkurencji wśród przewoźników. Bezpośrednia odległość dzieląca Warszawę i Nowe Dehli wynosi ponad 5000 kilometrów. Decydując się lot do Dehli warto skorzystać z porównywarki cen lotów loty.idealo.pl oraz dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem. W taki sposób możemy zwiększyć szanse na zarezerwowanie biletu lotniczego na przelot.