Loty Warszawa - Lizbona

Przydatne informacje o locie Warszawa - Lizbona

Lot Warszawa - Lizbona

Trasa lotnicza Warszawa - Lizbona (WAW - LIS) cieszy się bardzo dużą popularnością wśród Polaków. Stolica Lizbony przyciąga całe rzesze turystów. Położoną przy ujściu rzeki Tag do Atlantyku, najbardziej za zachód wysuniętą stolicę europejską, cechuje niepowtarzalny charakter i niebywała malowniczość. Słoneczna pogoda przez większą cześć roku sprawia, że Lizbona nazywana jest białym miastem. Na jej największe atrakcje składają się liczne tarasy widokowe, kościoły, jedyne w swoim rodzaju klimatyczne uliczki starego miasta, zabytkowe tramwaje i monumenty. Ponadto miasto tętni życiem do późnych godzin nocnych, zachęcając do odwiedzania restauracji, winiarni i licznych klubów. Bliskość oceanu sprawia, że bardzo szybko można dostać się na różnorodne plaże, które to czynią Lizbonę jednym z atrakcyjniejszych miejsc urlopowych.

Lotnisko w Lizbonie

Międzynarodowy port lotniczy Lizbona- Portela to największy port lotniczy Portugalii oraz jeden z największych w tej części Europy. Położony jest zaledwie 7 km na północ od centrum miasta. Oprócz samochodu czy taksówki, najwygodniej na lotnisko dojechać autobusem. Do wyboru mamy Aiport Shutle Bus oraz tańsze autobusy komunikacji miejskiej.

Tanie bilety z Warszawy do Lizbony

Bezpośrednio do stolicy Portugalii polecimy dzięki Polskim Liniom Lotniczym LOT oraz portugalskim TAP Air. Obaj przewoźnicy oferują również liczne przeloty z tzw. międzylądowaniem. Loty z przesiadkami są bardzo często w korzystniejszych cenach ze względu na większą konkurencję wśród operatorów. Jeśli zaplanujemy podróż z wyprzedzeniem mamy spore szanse na znalezienie tanich biletów lotniczych. Warto jednak zwróć uwagę na czas lotu. Lot bezpośredni trwa średnio 4 godziny. Na loty z przesiadkami przeznaczyć trzeba więcej czasu ale z reguły zaoszczędzić możemy sporo pieniędzy.

Informacje dotyczące lotu: Warszawa - Lizbona

Lot tam i z powrotem od 160,20 zł
Czas lotu min.. 04:10
Czas lotu powrotnego min.. 04:00
Odległość 2752 km
Loty tygodniowo 8
Lotnisko odlotu Warszawa - Okęcie im. Fryderyka Chopina (WAW)
Lotnisko przylotu Lizbona - Portela (LIS)
Państwo docelowe Portugalia
Alternatywne trasy do Portugalia
Alternatywne loty do Lizbona
Popularne miejsca docelowe dalszej podróży