idealo Preisfinderidealo Preisfinder - Finde den niedrigsten Flugpreis nach Abflugdatum
LANG_widget_price_headline_widget
LANG_widget_price_interface_add_inbound
LANG_widget_price_interface_add_inbound_label
LANG_widget_price_interface_add_inbound_label
LANG_widget_price_interface_add_inbound

Przydatne informacje o locie Kraków - Poznań

Lot Kraków-Poznań

Połączenia lotnicze między Krakowem (KRK) a Poznaniem (POZ) cieszą się dużą popularnością w siatce połączeń krajowych. Stolica wielkopolski jest nie tylko ośrodkiem turystyki, przemysłu i handlu ale i centrum akademickim, naukowym i kulturalnym na skalę europejską. Przyciąga więc nie tylko ludzi biznesu ale i liczne grupy turystów. Ponadto funkcjonują tu Międzynarodowe Targi Poznańskie, będące największym i najstarszym centrum wystawienniczym w Polsce.

Dojazd z lotniska

Na atrakcyjność połączeń lotniczych wpływa korzystne położenie poznańskiego lotniska. Usytuowane jest ono około 7 km na zachód od centrum miasta, przy trasie wylotowej w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego oraz pomiędzy trasami na Berlin i Warszawę. Do miasta bez problemów dostaniemy się regularnie kursującymi autobusami komunikacji miejskiej czy taksówkami.

Czas lotu z Krakowa do Poznania

Pokonanie dystansu między Krakowem a Poznaniem, o długości - w zależności od tego którą trasę wybierzemy - od 415 km do 460 km, zajmuje samochodem średnio 6 godzin. Na podróż pociągiem przeznaczyć trzeba około 8 godzin. Samolotem natomiast dotrzemy z Krakowa do stolicy Wielkopolski w ciągu 70 minut. Samolotami linii lotniczych Eurolot możemy pokonać tę trasę 2 razy dziennie (wyloty rano i wieczorem), w soboty regularnych połączeń bezpośrednich na tym odcinku brak, natomiast w niedzielę polecimy z Krakowa do Poznania w godzinach wieczornych.