Loty Kraków - Praga

Przydatne informacje o locie Kraków - Praga

Lot Kraków-Praga

Loty z Krakowa do Pragi (KRK-PRG) są bardzo lubiane wśród Polaków. Połączenia lotnicze na trasie Kraków-Praga pozwalają bowiem zaoszczędzić sporo czasu w porównaniu do ewentualnej podróży samochodem. Stolica, a zarazem największe miasto Republiki Czeskiej stanowi główny ośrodek przemysłowy, administracyjny, polityczny oraz akademicki kraju. Jest też Praga jednym z głównych czeskich centrów turystycznych i kulturalnych. Miasto zamieszkiwane jest przez ponad milion osób, natomiast całą aglomerację zamieszkuje blisko 2 miliony ludzi. Z racji swej barwnej historii i i całej masy atrakcji jest Praga jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast europejskich. Zabytkowe centrum miasta wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Lotnisko w Pradze

Port Lotniczy Praga im. Václava Havla, znany wcześniej jako Praga-Ruzyně położony jest około 10 km od czeskiej stolicy. Jest to największy port lotniczy tego regionu. Do centrum miasta z łatwością dostaniemy się zarówno taksówkami jak i regularnie kursującymi środkami transportu publicznego.

Tanie loty Kraków-Praga

Połączenia lotnicze z Krakowa do Pragi oferują między innymi Polskie Linie Lotnicze LOT oraz niemiecka Lufthansa. Mimo, iż na trasie Kraków-Praga podani operatorzy obsługują głównie loty z przesiadkami, to do wyboru mamy wiele połączeń. Wśród tak bogatej oferty funkcjonuje stosunkowo duża konkurencja mająca znaczny wpływ na koszty przelotu. Zanim zaplanujemy wylot warto porównać ceny biletów lotniczych korzystając z pomocy porównywarki cen lotów. Z reguły najlepiej jest zaplanować podróż z wyprzedzeniem, korzystając z opcji wyszukiwania elastycznego bądź też przejrzeć oferty last minute.