Loty Kraków - Bruksela Zaventem

Nasze najtańsze oferty lotów z Kraków do Bruksela Zaventem

Tutaj możesz porównać tanie loty z Kraków (KRK) do Bruksela Zaventem (BRU) w jedną lub w obie strony. W ciągu ostatnich kilku dni na idealo wyszukiwano i znaleziono następujące oferty. Możesz też rozpocząć własne wyszukiwanie lotów do Bruksela Zaventem. Ceny i dostępność mogą zmienić się w każdej chwili.

Przydatne informacje o locie Kraków - Bruksela Zaventem

Lot Kraków - Bruksela

W siatce połączeń międzynarodowych loty na trasie Kraków - Bruksela (KRK - BRU) należą do najczęściej realizowanych. Stolica Królestwa Belgii stanowi ośrodek polityczny, gospodarczy oraz kulturalno - naukowy na skalę europejską. Siedziba króla i parlamentu belgijskiego, a także siedziba władz Unii Europejskiej jest jednak nie tylko celem podróży politycznych czy biznesowych ale także turystycznych. Bruksela oferuje odwiedzającym wiele atrakcji. Wśród licznych zabytków rangę symbolu miasta nosi Grand Place - główny plac miasta z Ratuszem z XIV wieku, Domem Króla oraz bogato zdobionymi kamienicami. Architektonicznym symbolem miasta jest ponadto Atomium - powiększony 150 miliardów razy model kryształu żelaza o wysokości całkowitej przekraczającej 100 metrów. Bruksela zachęca również do odwiedzenia wszechobecnych kawiarenek, licznych parków, ekskluzywnych sklepów oraz wielu restauracji z doskonałym jedzeniem.

Tanie loty Kraków - Bruksela

Bezpośrednie przeloty na trasie Kraków - Bruksela oferują głównie belgijskie linie lotnicze Brussel Airlines. Jeśli jednak zależy nam na tanich biletach lotniczych, warto skorzystać z ofert irlandzkich linii lotniczych Ryanair. Obsługują one połączenia na trasie Kraków - Bruksela Charleroi (CRL). Lotnisko to usytuowane jest wprawdzie około 50 km na południe od miasta, jednak jest z nim bardzo dobrze skomunikowane. Położenie w niedalekim oddaleniu od autostrady sprawia, iż bez problemów dojedziemy tu samochodem. Oprócz tego do dyspozycji pasażerów są autobusy dowożące podróżnych zarówno na stację kolejową w Charleroi, jak i bezpośrednio do centrum Brukseli.

Czas lotu bez międzylądowania wynosi średnio 2 godziny, co w porównaniu do blisko 13 godzinnej jazdy samochodem jest jak przysłowiowe „mrugnięcie okiem”. Połączenia z przystankami wymagają większego nakładu czasu, często jednak pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy. Planując podróż warto porównać ceny lotów lub skorzystać z wyszukiwania elastycznego w zależności od priorytetów naszej podróży.

Informacje dotyczące lotu: Kraków - Bruksela - Zaventem

Lot tam i z powrotem od 141,14 zł
Czas lotu min.. 02:05
Czas lotu powrotnego min.. 02:00
Odległość 1086 km
Loty tygodniowo 5
Lotnisko odlotu Kraków - Balice im. Jana Pawła II (KRK)
Lotnisko przylotu Bruksela - Zaventem (BRU)
Państwo docelowe Belgia
Alternatywne loty do Bruksela - Zaventem
Miejsca docelowe lotów w podobnej cenie